Quaresma takımda kalacak mı?

Quaresma takımda kalacak mı?
Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Ricardo Quaresma, Sivok ve Egemen hakkında açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma'nın kamp kadrosunda yer almayabileceğini söyledi. 
 
Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayan takımının ilk antrenmanı öncesi Ligtv'ye açıklama yapan Aybaba, Quaresma'nın kampa götürülüp götürülmeyeceği konusunda, ''Şu anda izinli. Ayın 16'sına kadar izinli. 17'sindeki kampla ilgili, takımın bazı sıkıntıları var. Uygulamak istediğimiz sistem var. Her oyuncumuz tabii ki yer alabilir. Kendisi geldiğinde görüşeceğiz'' dedi. 
 
Aybaba, bu sezonun kadrosunda Quaresma'nın olup olmayacağı yönündeki soruyu ise ''Quaresma'nın takımla ilgili yaşadığı sorunlarla aramızda olması zor gözüküyor'' diye yanıtladı. 
 
Yeni sezon hazırlıklarına başlarken, kadroda yabancı oyuncu olarak şu anda sadece Hilbert'in olduğunu vurgulayan Aybaba, ''3 oyuncumuz milli takımlardaydı, onlar izinli. Fernandes'in bir rahatsızlık durumu var. Onu bize bildirdi. Biz de onunla ilgili kendisiyle görüşüyoruz. Takımdaki tek yabancı oyuncu Hilbert'i koruma altına aldık'' şeklinde espri yaptı. 
 
Şu aşamada 28 kişilik bir kadronun bulunduğunu ifade eden siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Toplam 30 kişi olacağız. Genç arkadaşlarımız var. Onlara bu kamp döneminde şans vereceğiz. Ama biz bu arkadaşlardan uzaklaşmayacağız. Kamplarda, kategoriye göre ayıracağız. Bank Asya 1. Lig'de ve diğer liglerde, kiralık olarak oynayacak oyuncuların yanı sıra 'bizimle birlikte olacaklar' diye kategoriler yapacağız. Onlardan daha fazla verim almaya çalışacağız. 3 kaleci olmak üzere 27 kişilik bir kadro düşünüyoruz'' diye konuştu.
 
Kaleci transferi konusunda çalışmaların hızlandığını kaydeden Samet Aybaba, şöyle devam etti: 
 
''Kaleci ile ilgili 2-3 gün içinde gelişmeler olur. Stoper ve forvet konusunda çalışmalar var. Bunları kamp dönemine yetiştirmeye çalışacağız. Transfer komitesi hızlı bir şekilde irtibata geçiyor.'' 
 
''Sivok ile anlaşmaya yakınız''
 
Aybaba, Çek futbolcu Tomas Sivok ile anlaşmaya yakın olduklarını anlatarak, ''Sivok ile anlaşmaya yakınız. Egemen ile ilgili sıkıntı var. Tam bilemiyorum, ama bazı sıkıntılar var'' dedi. 
 
Nasıl bir takım oluşturacakları yönündeki soruyu yanıtlayan Aybaba, şunları söyledi:
 
''Biz takımız. Bir takımın ne yapması gerektiğini biliyoruz. Oyuncularıma, bir takımın nasıl olması gerektiğini, arkadaşlığın, birlikteliğin, disiplinin nasıl olması gerektiğini söyledim. Bu konuda, futbolcularla hemfikiriz. Bunu sahaya yansıtacağız. Yıldız oyuncularımız da olacak. Oyunun kaderini değiştirecek oyuncu olmazsa bu ekip sıradan bir takım haline gelir. Hepsini içinde taşıyan bir takım, yaratmaya çalışacağız.''
 
Aybaba, Almeida ve Fernandes ile ilgili soruya ise ''Almeida ve Fernandes ile çalışıyoruz zaten. Bir sıkıntı yok'' cevabını verdi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com