Rabbani son yolculuğuna uğurlandı

Rabbani son yolculuğuna uğurlandı
Afganistan Yüksek Barış Konseyi Başkanı ve eski Afganistan Cumhurbaşkanı Burhaneddin Rabbani, başkent Kabil'de düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

İntihar eylemcisi bir Taliban militanı tarafından 3 gün önce öldürülen Afganistan Yüksek Barış Konseyi Başkanı ve eski Afganistan Cumhurbaşkanı Burhaneddin Rabbani, binlerce seveninin katıldığı cenaze töreninin ardından Kabil'i gören yüksek bir tepede toprağa verildi.
 
Üst düzey yoğun katılımın olduğu cenaze törenine BM Genel Kurul toplantıları için ABD'de bulunan ve ziyaretini yarıda keserek Afganistan'a gelen Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Rabbani'nin oğlu ve aynı zamanda Afganistan'ın Ankara Büyükelçisi olan Selahaddin Rabbani, Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhammed Kasım Fehim, Cumhurbaşkanı 2. Yardımcısı Muhammed Kerim Halili, General Raşid Dostum, milletvekilleri ve binlerce seveni katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Rabbani, Kabil'i ve ikamet ettiği Vezir Akbar Han semtini gören yüksek bir tepeye defnedildi. Afganistan'da vefat eden önemli kişiler, onurlandırılmak için yüksek bir tepeye defnediliyor.
 
Türkiye'den de cenazeye Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi Milletvekili Temel Karamollaoğlu, Kabil Büyükelçisi Basat Öztürk katıldı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı cenaze için bazı yollar trafiğe kapatılırken, bazı bölgelerdeki dükkanların da açılmasına izin verilmedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com