"Rabbim babamdan razı olsun"

"Rabbim babamdan razı olsun"
Saadet Partisi GİK Üyesi ve merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan, babasının her zaman haklının yanında olmanın bir insanlık vazifesi olduğunu öğrettiğini belirterek, "Rabbim babamdan razı olsun. Biz ondan razıyız" dedi.

Saadet Partisi GİK Üyesi ve merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan, babasının her zaman haklının yanında olmanın bir insanlık vazifesi olduğunu öğrettiğini belirterek, 'Rabbim babamdan razı olsun. Biz ondan razıyız' dedi.

Saadet Partisi (SP) Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşenur Tekdal ve SP'nin merhum Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan, partileri tarafından hazırlanan 'Milletin Görüşü: Saadet Partisi İktidara Yürüyor' toplantısına katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi. Yasemin Düğün Salonu'nda yapılan toplantıya SP Afyonkarahisar Milletvekili Adaylarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Salonu dolduran vatandaşlara hitap eden SP Kadın Kolları Genel Başkanı Tekdal, Milli Görüş camiasına önderlik eden
Erbakan Hoca'yı rahmetle andığını söyledi. Tekdal, merhum Genel Başkan Erbakan'ın, ömrünü öğrenmeye ve öğretmeye adamış bir siyasetçi, ilim ve devlet adamı olarak genç nesillere örnek teşkil ettiğini kaydetti. Genç nesillerin Erbakan'ı iyi tanıması, onun gösterdiği yolda şuurla ve azimle çalışması, gelecek açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

'HOCAMIZ KIBRIS BARIŞ HAREKATI'NIN DA DİNAMOSU'
Milli ve manevi değerleri kaybolan insanların, adil davranma yeteneklerini kaybedeceklerini söyleyen Tekdal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Ahlaken çöken kavimler, milletler, devletler eninde sonunda çeşitli felaketlere uğramışlar ve tarihten silinmişlerdir. İzledikleri yanlış politikalarla uydu konumuna giren yönetimler, mazlum ülkelerin işgaline ve irtikap edilen zulümlere ya köprü olmuşlar veya insanlık dışı olaylara karşı durma duyarlılıklarını kaybetmişlerdir. Merhum Erbakan Hocamız, sağlığında dış politikada şahsiyetli bir duruş sergilemiş ve milli davamız olan Kıbrıs Barış Harekatı'nın da dinamosu olmuştu. Tarih bu büyük hizmetin şahididir. Milletini seven, ülkesini kalkındırmak için çırpınan, her hükümet ortağı olduğunda ekonomiyi düzelten, şahsiyetli bir siyaset anlayışı ile dış baskılara aldırmadan ülkemize büyük hizmetlerde bulunan Erbakan, gerçekten büyük insandı. Türk siyasetinde ilk defa 'önce ahlak ve maneviyat' diyerek, kurtuluşun reçetesini vermişti. Bugün ülkemizde ve dünyada çekilen acıların baş sebebi maalesef, toplumlarda yerleşen ahlaka, maneviyata ve zulme karşı duyarsızlıktır, materyalist bir anlayışa yöneliştir.'
Saadet Partisi'nin, Milli Görüş zihniyetinin temsilcisi olan tek parti olduğunu dile getiren Tekdal, 'Bu zihniyetimizden dolayı görüş ve inancımızın temelini; sevgi, şefkat, hoşgörü, merhamet, esirgeme ve bağışlama teşkil etmektedir. Bundan dolayı da gayemiz, öncelikle Türkiye'mizdeki 75 milyon kardeşimizin ve bununla beraber yeryüzündeki 6 milyar insanın tamamının huzur ve saadetidir. Yeni bir dünyanın kurulmasına, yaşanılan vahşetin sona erdirilmesine öncülük etmesi, tarihi misyonu ve jeopolitik konumu dikkate alınarak, Türkiye'den beklenmektedir. Çünkü evrensel bir medeniyet projesi olan Milli Görüş, iktidarda bulunduğu her dönemde bireyler de toplumlar da huzura kavuşmuştur. Tarih bu gerçeğe şahitlik etmektedir' şeklinde konuştu.

'RABBİM BABAMDAN RAZI OLSUN'
Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan ise, babası Necmettin Erbakan'ın 'Yanan ampule ve şekerli suya ne olduğunu bilmeksizin üşüşen sinekler gibi, kendimizi bilmez bir şekilde çoğunluğun arkasında alkışların peşinde sürükleniyor olabilirdik' sözü ile başlayarak,
'Çoğunluğun her zaman yanında olmanın değil, her zaman haklının yanında olmanın bir insanlık vazifesi olduğunu öğreten, bize içi saman dolu kuşla canlı arasındaki farkı öğreten babamdan rabbim razı olsun. Biz ondan razıyız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com