“Rabbim” bu kez Akdeniz Üniversitesi dedi!

“Rabbim” bu kez Akdeniz Üniversitesi dedi!
Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan böbrek nakli olmak üzere Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne yattı.

66 yaşındaki Kemal Unakıtan'a, başarılı organ ve doku nakilleriyle tanınan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde canlı vericiden böbrek nakli yapılacak.
 
Yaklaşık 3 yıldan bu yana yüksek tansiyona bağlı böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Kemal Unakıtan, böbrek nakli olmak üzere Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldi.
 
Organ Nakli Merkezi'nde nefrolog Doç.Dr. Hüseyin Koçak tarafından ilk muayenesi yapılan Unakıtan'ın, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin VIP Bölümü'ne yatış işlemleri yapıldı. Canlı vericiden böbrek nakli olacak Kemal Unakıtan'ın bir süre tetkiklerinin yapılacağı belirtildi. Ameliyat tarihi ve kimin vericinin kim olduğuna ilişkin bilgi verilmedi.
 
CLEVELAND'DA BY-PASS
 
Kemal Unakıtan, 16 Şubat 2009 tarihinde ABD'deki Cleveland Clinic'te by-pass ameliyatı olmuş, eşi Ahsen Unakıtan, hangi hastanede tedavinin yapılacağını belirlemek için Allah'tan yardım istediğini ve içine Cleveland'ın doğması üzerine ABD'ye gittiklerini söylemişti. Bu olay gazetelere "Yüce Rabbim Cleveland dedi" başlığıyla manşet olmuştu.
 
UNAKITAN'IN MORALİ İYİ
 
Böbrek nakli olmak için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yatan Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan'ı, 32 yıl önce Türkiye'nin ilk böbrek nakli olan Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) Başkanı Mehmet Şahan ziyaret etti. Hastanenin VIP bölümündeki 317 nolu odada kalan ve eşi Ahsen Unakıtan'ın refakatçı olduğu Kemal Unakıtan'a nakil tecrübelerini anlatan Şahan, ilk başlarda tedirginlik duyan eski politikacının kendisiyle koştuktan sonra rahatladığını söyledi.
 
Nakil anılarını anlattıktan sonra eşi Ahsen Unakıtan'ın, "Bak Kemal gördün mü? Demek ki korkulacak bir şey yok. Beyefendi 32 yıl önce böbrek nakli olmuş. Gayet sağlıklı ve oldukça da genç görünüyor" dediğini belirten Mehmet Şahan, Unakıtan'ın moralinin iyi olduğunu söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com