Radikal İslamcılar şikayet etti Dışişleri Bakanı görevden aldı!

Radikal İslamcılar şikayet etti Dışişleri Bakanı görevden aldı!
Gezi'ye sosyal medyada destek verdikleri gerekçesiyle işinden olanlara Seaatle Fahri Başkonsolosu da eklendi

Gezi olaylarına sosyal medyada destek verdikleri gerekçesiyle çeşitli kuruluşlarda işlerinden olanlara Seaatle Fahri Başkonsolosu Ufuk Gökçen de eklendi.

Posta212′nin haberine göre Gezi olayları sırasında Seattle Times’a yaptığı bir yorumdan dolayı Dışişleri Bakanlığı’na şikayet edilen Seaatle Fahri Başkonsolosu Ufuk Gökçen görevinden alındı.

JURNALCİLİK SUÇLAMASI

Gökçen, görevden alındığını veda başlığıyla yazdığı e- mail aracılığıyla duyurdu. Gökçen, ‘’ Sultan Abdülhamit dönemi jurnalciliği benzeri yöntem ile birkaç radikal İslamcının direk Dışişleri Bakanı’na yaptıkları şikayet üzerine, Cumhurbaşkanı ve Başbakan imzasıyla 11.5 yıldır yürütmekte olduğum Fahri Başkonsolosluk görevinden alındığımı öğrenmiş bulunuyorum’’ dedi.

Boeing’te uçak mühendisi olarak çalışan Ufuk Gökçen’i Şili Hava Yolları ekibine ileri mühendislik dersleri verdiği Miami’de bulduk. Gökçen Posta212’ye yaptığı açıklamada, Seaatle’de sosyal bir klüp iken çalışmalarımızla şimdi 7-8 binlik, tüm toplumların saydığı, sayısız proje yapan bir topluma dönüştük. Councilor Association adlı burdaki tüm uluslardan diplomatlarının oluşturduğu derneğin son 2 yıldır da başkanlığını yapıyorum. Ama zaten bunları kişisel çabalarımla destek almadan yapıyorum. Bu ünvan olmasa da olur.”

‘SAVUNAMAYACAĞIMI SÖYLEMİŞTİM’

Gökçen’e Gezi olayları sırasında verdiği tepki hakkında da şunu söylüyor: Ben asıl olarak buradaki Türk toplumunu temsil ediyorum.

İktidar partisinin sözcüsü olacağım diye bir taahhütte de bulunmadım. Biz demokrasi, özgürlük ilkelerine bağlıyız. O yüzden bir vatandaş olarak görüşlerimi ifade ettim. Burada Gezi olayları sırasında CNN tüm baskıları yayınlarken, bizim hiç bir şey olmamış gibi devam etmemiz buradaki inandırıcılığımızı zedelerdi. Ya da hükümet Yahudi karşıtı bir politika izliyor diye biz de burda gayet iyi ilişkiler içinde olduğumuz Yahudi toplumuna tavır alamazdık. Ayrıca Gezi olayları sırasında Dışişleri’ne, olup bitenleri burada savunma imkanımızın olmadığını da açıkça bildirdim. Türk-Amerikan toplumundan sorumluyuz biz. Unvanım alınsa da bundan sonra dev projelerimze, aynı tutkuyla, aynı ülke sevgisiyle devam edeceğim.” (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com