Radikal yazarı AKP'ye çaktı!

Radikal yazarı AKP'ye çaktı!
Medya Mahallesi'nin bugünkü konuğu Radikal yazarı Ezgi Başaran'dı. Başaran Kürt sorunu, Ersanlı, Zarakolu ile bakın hükümete nasıl yüklendi?

Sansürsüzhaber.com - Ayşenur Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi'nin bugünkü konuğu Radikal Gazetesi yazarı Ezgi Başaran'dı.
Ezgi Başaran yine olay çıkaracak açıklamalarda bulundu.

VİCDANİ RET İNSANİ BİR HAK!

Şehit haberlerinin akabinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerlik açıklamasını değerlendiren Radikal yazarı bu konuda tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Ezgi Başaran bu konuyla ilgili olarak, "Bazıları işe çabuk başlayayım diyerek vicdani ret istiyor
ama birçok insan eline silah almak istemiyor. Bu da insani bir hak diye düşünüyorum."dedi.

AKP HİÇBİR ŞEY YAPMIYOR!

Radikal yazarı, "Türkiye'de herşey fiili durumlarla halledilmeye çalışıyor. Erdoğan her şeyin garantörü olarak kendisini görüyor. Türbanlı kardeşlerimizin de garantörü de kendisi. Kürt sorunun da garantörü de kendisi. Her şeyi kendisi halletmek istiyor. Şu an YÖK'ün kaldırılmaması ya da türban sorununu çözmemesi için önünde ne gibi bir engel var. Ancak AKP'nin yaptığı hiçbir fiiliyat yok."diyerek Erdoğan'a yüklendi.

HABERTÜRK KORSAN BAŞLIK ATTI

Ayşenur Arslan Medya Mahallesi'nde Habertürk gazetesinin manşetindeki bir haberi ağır bir dille eleştirdi. Arslan söz konusu haberle ilgili olarak da, "Prof. Büşra Ersanlı ve Ragıp Zarakolu tutuklandı diye bir haber var Habertürk'ün manşetinde. 'Örgüt üyeliğinden tutuklandı; Ersanlı istanbul'daki yürüyüşlerde polise taş ve molotof atmakla suçlanıyor.' diye yazıyordu. 'Vay canına' dedim, 'sanırım görüntü var' dedim. İçerdeki haberde terör örgütüne üye olduklarına dair kuvvetli delil bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı yazıyor. Taş atmak, molotof atmakla ilgili haberin içinde hiçbir şey yok. Habertürk korsan bir başlıkla girmiş bu haberi. Ben burada hiçbir şeyi eğip bükmüyorum. "dedi.

DEMOKRATİK BİR HAKKI SAVUNMAK SUÇ!

Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve yayıncı Ragıp Zarakolu'nun KCK soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını eleştiren Zeynep Başaran,
"Terör örgütünün amacına hizmet eden yürüyüşlere katılmak da sizin terör örgütü üyesi olmanızı sağlıyor. Demokratik bir hakkı savunmak da sizin yargılanmasınıza yarayabilir."dedi.

HUKUKTA MEZHEP İLİŞKİSİ OLMAZ

"Ersanlı'nın eski aşkının Musevi asıllı bir tabip olduğu söylenmiş ve Prof. Ersanlı'nın ablasının Doğu Perinçek'in eşi olduğu yer almış haberde.
Hukukta mezhep ilişkisi olamaz. Benim yakınım cinayet işlese ben cinayet işlemiş kabul edilemem." diyerek bu duruma tepki gösterdi. 

CEZALARI ARTIRMAK HUKUKA AYKIRI

Ayrıca Radikal yazarı Zeynep Başaran gündem değiştirecek açıklamalarda bulundu:

"Geçenlerde Kırıkkale F tipi cezaevinden bir mektup geldi. 12 kişi hücre cezasına çarptıtılıyor; 5 ay ailesiyle görüşmeme, 3 ay hiçbir aktiviteye katılmama cezası almışlar. Kürt önderi demek ve yazılı bir metinde Öcalan'ın başına Sayın ifadesini koydukları için. Bu da yapılmazki artık! Cezaevine attığınız insanları hayattan kopararak birkaç kez daha öldürmek, cezalarını üç, beş kat arttırmak hukuka aykırıdır."

Haber: Şeyma Kelekçi

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com