'Raf süsü' kitaplar, online paylaşıma açıldı

'Raf süsü' kitaplar, online paylaşıma açıldı
Milli Eğitim Bakanlığı ve Microsoft işbirliğiyle yürütülen Yenilikçi Öğretmenler Forumu'na sunulmak üzere Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan Online Kitap Kataloglama ve Paylaşım Sitesi Hazine, Antalya'dan önce Kütahya Sevgi Y

Milli Eğitim Bakanlığı ve Microsoft işbirliğiyle yürütülen Yenilikçi Öğretmenler Forumu'na sunulmak üzere Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan Online Kitap Kataloglama ve Paylaşım Sitesi Hazine, Antalya'dan önce Kütahya Sevgi Yolu'nda görücüye çıktı.

“Paylaş ki çoğalsın” sloganıyla hazırlanan Hazine'yi, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Ahmet Uslu liderliğinde, destek öğretmenler Nurcan Torun, Polat Bayar ve öğrencilerden kurulu bir ekip organize ediyor.
21-25 Haziran tarihleri arasında Antalya'da yapılacak olan Türkiye Yenilikçi Öğretmenler Forumu'nda yarışacak olan Hazine, değişen Dil Anlatım ve Türk Edebiyatı dersleri müfredatları doğrultusunda hazırlandı. Kitap kataloglamayı ve kataloglanan kitapları ücretsiz ve iadesiz olarak www.birdenbine.com adresinden paylaşan Hazine, Toki Mahallesi ve Atatürk İlköğretim Okulu'ndan sonra Sevgi Yolu'nda Kitap Fuarı düzenledi.
Hazine'nin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Yenilikçi Öğretmenler Semineri'yle başladığını vurgulayan Proje Lideri Ahmet Uuslu, “Seminer dönüşü okulda nasıl bir proje yapabiliriz?”in derdine düştük. Önce ekibimizi kurduk. Proje arayışı başladığında, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi'nin çok sayıda sorunları vardı. Sorunları anket yoluyla tespit ettik ve sorunları listeledik. Sorunların önemli bir kısmı proje ekibini ve idareyi de aşan problemler olduğu için, öğrencilerin kitap ve kaynak sıkıntısı ve bilgisayar bilen öğrencilerin bu bilgilerini değerlendirebilmeleri başlıkları ön plana çıktı. Ekip olarak, öğrencilerin kitap okumaya teşvik edilmesi, kitap ihtiyacı olan öğrencilerin kitap ihtiyaçlarının temin edilmesi ve bilgisayar bilen öğrencilerin bu özelliklerini kullanabilmesi üzerinde çalışılmaya karar verdik ve Online Kataloglama ve Kitap Paylaşımı Hazire projesi ortaya çıktı” dedi.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Murat Fazıl Akkoç, “Hazine gibi projeler ümidimizi artırıyor. Bugün insanımızın yılda 13 saniye okuduğunu düşünürsek, bu tür projelere ne kadar ihtiyaç duyduğumuz ortaya çıkar. Okul olarak geleceğin liderlerinin adresiyiz. Ulusal ve uluslararası yarışmalarla bunları ilk yılımızda ispatladık. Düzenlediğimiz sempozyumlar ve aldığımız madalyaları kamuoyu biliyor. İstiyoruz ki, insanlar sosyal bilimlerin farkına varsın ve IB nedir bilsin. İnsanlar patent başvurusu nedir, üretmek nedir görsün diye çabalıyoruz. Hep söylüyoruz ama yeni gündeme geliyor; artık ulusal ve uluslararası yarışmalarda alınan puanlar üniversiteye girişte etkili olsun. Buluş yapan, üreten, sorgulayan öğrenci bir adım öne çıkmalı. Sözel yüksek her öğrenciyi okulumuzda görmek istiyoruz ”şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com