Rajoy'dan liderlere uyarı

Rajoy'dan liderlere uyarı
İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, İspanyol ekonomisi hakkında son dönemlerde olumsuz açıklamalar yapan bazı Avrupalı siyasi liderleri eleştirerek, ''sorumlu ve temkinli'' olmalarını istedi.

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, genel sekreterliğini yaptığı Halk Partisi'nin meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada, İspanya'nın, Yunanistan gibi dış mali yardım alma olasılığı olmadığını savunarak, ''Borçlarını ödeyememiş olan ülkeler var ama bu İspanya'da olan ya da gelecek olabilecek bir şey değil'' dedi.

Son dönemlerde İspanyol ekonomisi hakkında olumsuz görüşler beyan eden Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve İtalya Başbakanı Mario Monti'yi eleştiren Rajoy, ''Hepimiz sorunlar yaşıyoruz. Ne ben ne de hükümetim diğer ülkelerin hükümetlerine karşı konuşuyoruz. Sadece onlar için en iyisini diliyoruz. Umarım diğerleri de aynısını yapıp, açıklamalarında temkinli ve sorumlu davranırlar'' ifadelerini kullandı. İspanya Başbakanı ayrıca, İspanyolların sorunlarını çözmeye çalışmanın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerine de yardım etmeye çalıştıklarını belirtti.

Rajoy ayrıca, ekonomik krize karşı şu ana kadar aldıkları önlem paketlerini ve son olarak açıklanan eğitim ve sağlık alanlarındaki 10 milyar euroluk kesintiyi de savundu.

İspanya Başbakanı, İspanyol ekonomisinde çözüm gerektiren ve geçmiş iktidarın başaramadığını savunduğu öncelikli sorunları ''sürdürülemez bir kamu açığı, yüksek dış borçlanma, bankaların, ailelere ve şirketlere kredi vermekte yaşadığı ciddi zorluklar, ekonomik rekabetteki eksiklikler ve bu meydan okumalara göğüs gereceksiyasi otoritedeki eksiklik'' diye sıraladı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com