"Rakibimiz Fenerbahçe değil Madrid"

"Rakibimiz Fenerbahçe değil Madrid"
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Divan Kurulu'nda konuştu.

Sözlerine Ali Sami Yen’in, “Amacımız Türk olmayan takımları yenmek” mottosundan alıntı yaparak başlayan İmparator’un konuşması ayakta alkışlanırken, bazı üyeler gözyaşlarına hakim olamadı.

Geçtiğimiz haftalarda Divan üyeliği beratını alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bu yeni unvanıyla ilk kez bir toplantıya katıldı. Arasına dahil olduğu üyelere futbol konulu bir konuşma yapmak için kürsüye çıkan tecrübeli hoca, bir barkovizyon gösterisi sundu. Hocanın teması, Ali Sami Yen’in kulübü kurarken dile getirdiği ve tüzüğe yazdırdığı, “Amacımız Türk olmayan takımları yenmek” üzerine kuruluydu. Terim’in verdiği örneklerden biri de şöyle gerçekleşti: İmparator, aralarında Süper Lig kulüplerinin bulunduğu 17 logoyu göstererek, “Bizim rakiplerimiz bunlar mı?” diye sordu. Ardından cevabı patlattı: “Tabii ki hayır. Bizim rakiplerimiz işte bunlar” dedi ve Real Madrid, Juventus ve Borussia Dortmund gibi kulüplerin logolarını gösterdi.

‘Benim önceliğim insan’

Ardından altyapı konusunda bilgilendirme yapan Terim, “Bir şampiyonluk eksik ya da fazla, ne önemi var. Ben buraya insan yetiştirmeye geldim. Öncelikli amacım bu” ifadesini kullandı. İşte tam da bu sırada Divan Kurulu üyeleri, hocanın konuşmasını ayakta alkışlayarak böldü. Hatta bazı üyelerin gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.           

Divandan notlar

Yürüme bandı çıkmazı!

Fatih Terim’in yaptığı 1 saatlik sunumda ilginç örneklerden bahsedildi. Tecrübeli hoca, alt yapı öğrencilerine doğru koşmayı öğretecek bir yürüme bandının siparişi sırasında 2. Başkan Ali Dürüst’ün yüksek maliyeti nedeniyle karşı çıktığını ve sonra bunu çözümlediklerini anlattı. Terim, Avrupa’da düşük maliyetle yıldız oyuncu bulan kulüplerin 35-40 kişilik scout ekipleriyle çalıştığını, Galatasaray’ın ise sadece 4 kişilik scout ekibi oluşturabildiğini belirtti.

Şahindi, güvercin oldu!
Divan Kurulu’nda Adnan Öztürk ile Taner Aşkın arasında yine bir gerilim yaşandı. Daha önce yönetime ağır eleştirilerde bulunan Aşkın, yine kürsüye çıkarak, “Yönetim şeffaflığı sağlayacağına boş boş bakıyor” ifadesini kullandı. Öztürk bunun üzerine kürsüden cevap verdi ve “Usül olarak hiç beğenmedik. Yakışmadı. Bizim yönetimden kimse boş bakmaz” dedi. Aşkın tekrar söz istedi, kürsüye çıktı ve “Sehven de olsa ağzımdan bu sözler çıktı. Özür dilerim” diye konuştu. Bunun üzerine üyeler, “Adnan Öztürk eskiden şahindi, şimdi Aşkın’a bile özür diletti demek ki artık barış güvercini” yorumu yaptı.

Kulübe mahkeme tehdidi!

Muhalif üyelerden Taner Aşkın’ın tepkisi Adnan Öztürk’le yaşadığı polemikten ibaret değildi. Ünal Aysal yönetiminin ikinci kez sermaye artırımına gitmek için bir bankadan 140 milyon Dolar’lık kredi çekme kararını, genel kurula getirmesini ve genel kurulun kararı sonrasında bu krediyi çekmesini önerdi. Taner Aşkın, yönetimin 140 milyon Dolar’lık krediyi genel kurula getirmeden çekmesi durumunda bir kulüp üyesi olarak mahkemeye vereceğini söyledi.

İnan Kıraç destek istedi

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, dünkü Divan Kurulu toplantısında üyelere seslendi. Yangında üst katları kül olan Galatasaray Üniversitesi için başlatılan yardım kampanyalarına değinen Kıraç, üyelerden destek istedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com