Ramazan Aralık ayına mı sabitlenecek?

Ramazan Aralık ayına mı sabitlenecek?
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı şaşırtan bir diyalog...

TBMM'de dün Ramazan ayı konusu gündeme geldi.
 
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, milletvekillerinin sorularını cevaplandırdıktan sonra yerinden söz isteyen MHP Adana Milletvekili Ali Halaman, sıcak yaz aylarına denk gelen Ramazan ayının Aralık ayına çekilip cekilemeyecegini sordu.
 
Halaman Bozdag'a "Sayın Bakanım, sorulara tatlı tatlı cevap verdiniz, teşekkür ediyorum. Ama son günlerde dar siyasi çevrelerde Ramazan ayının belli bir takvime bağlanmasını düşündüğünüzü söylüyorlar. Mesela "Her sene aralık ayında Ramazan olsun" der gibi bir ifade kullanıyorlar. Bu doğru mu? Buna bir cevap verirseniz memnun oluruz" dedi.
 
MHP Adana Milletvekili Halaman'in isteği karşısında şaşıran Bakan Bozdağ, " Sayın Halaman'ın sorduğu konu, böyle Ramazan ayını sabitlemek gibi bir çalışma, böyle bir şey yok. Kimsenin aklında da böyle bir şey yok, yani rüyasında da böyle bir şey yok" dedi.
 
Halaman'in sorusu karşısında şaşkınlığını gizlemeyen Bozdağ "Bunu yapmak da mümkün değil, böyle bir şeyin olması söz konusu değil. Yani bu, aslı astarı olmayan büyük bir yalan. Yani hiçbir zaman da böyle bir şeyin olması söz konusu değildir" diyerek cevap dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com