Ramazan ayı Tavşanlı'da dolu dolu geçiyor

Ramazan ayı Tavşanlı'da dolu dolu geçiyor
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye olarak Ramazan ayı nedeniyle çeşitli etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye olarak Ramazan ayı nedeniyle çeşitli etkinlikleri düzenlediklerini söyledi. Güler, bu çerçevede Kültür Sarayında Dolunay Geceleri etkinliği yapıldığını bunun yanında Cumhuriyet Meydanı'nda da tasavvuf konseri verildiğini söyledi.
Kadir Gecesine özel olarak program düzenleyeceklerini belirten Güler, bu programların Ramazan ayının ruhuna uygun olmasına dikkat ettiklerini belirtti.
Güler, “Yapılan etkinlikler popüler sanatçıların gördüğü ilgiyi ya da normal bir sanatçının görmüş olduğu ilgiyi göremedi. Dolayısıyla Tavşanlı'da bu Ramazan etkinliklerini sosyal manada, kültürel manada, tasavvuf musikisi konusunda son derece pasif geçiyor” ifadelerini kullandı.
Geçmiş senelerde yapıldığı gibi hem belediye personeliyle hem de Tavşanlı bürokrasisiyle çeşitli iftar programı düzenlediklerini belirten Güler, “Önümüzdeki hafta içerisinde çok farklı katmanları bir arada bulunduracak olan iftar programı gerçekleştireceğiz” dedi.
Güler, öte yandan Belediye Aşevinin günde 2 öğün sıcak yemek olmak üzere oruç tutmaya hali olmayan 150 kişiye yemek dağıttığını söyledi.
Güler, Oruç tutan vatandaşlara da sahur ve iftar olmak üzere 250 kişilik hizmet verdiklerini dile getirdi.
615 ihtiyaç sahibi vatandaşa erzak yardımında bulunduklarını vurgulayan Güler, 300 adet de kendi personeline erzak dağıtıldığını kaydetti. Güler, erzak yardımlarının Ramazan sonuna kadar 1250'e ulaşacağını belirtti.
Belediye ekmek fırınında günlük olarak 300 adet ekmek ve pidenin Aşevine gönderildiğini bunun yanında, belediye işçilerine de toplam 800 olmak üzere günlük 2'şer adet pide verildiğini ifade eden Güler, durumu yeterli olmayan vatandaşlara da ekmek yardımında bulunulduğunu dile getirdi.
Kendi yapısından kaynaklı olarak Belediye'nin yaptığı hizmetleri çok fazla gün yüzüne çıkarmadıklarını belirten Güler, “Yapılanları anlatma gibi derdimiz yok. Vatandaşlardan aldığımız dualar bizim için yeterli. Fakat şunun olmasını istirham ediyorum. Yapılanlar kendileri adına yapılanlardır. Tavşanlı Belediyesi'ne hizmet adına yaptıklarını sahiplenme konusunda bu Ramazan ayında biraz daha üst düzeye çıkması bizim temelde ki prensibimizdir. Yoksa reklam bizim işimiz değil. Yaptığımız halk tarafından görülüyor” diyerek “Ramazan ayını inandığımız gibi yaşamayı ve yaşatmak konusunda kararlığımızı şuana kadar gösterdik. Ben halkında Ramazanı anladığı gibi yaşadığını tahmin ediyorum ve öyle olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com