Ramazan davulcuları mesailerine başladı

Ramazan davulcuları mesailerine başladı
KÜTAHYA'DA VATANDAŞLARI SAHURA KALDIRACAK 77 DAVULCU, BELEDİYE BAŞKANI İÇA'NIN DAVUL ÇALARAK STARTI VERMESİNİN ARDINDAN ŞEHİR TURU ATTI

KÜTAHYA'DA VATANDAŞLARI SAHURA KALDIRACAK 77 DAVULCU, BELEDİYE BAŞKANI İÇA'NIN DAVUL ÇALARAK STARTI VERMESİNİN ARDINDAN ŞEHİR TURU ATTI
KÜTAHYA - Kütahya'da ramazan ayında vatandaşları sahura kaldıracak davulcular, Belediye Başkanı Mustafa İça'nın davul çalarak startı vermesinin ardından şehir turu attı.
İça, Zafer Meydanı'ndaki belediye binası önünde başlayan tur öncesi yaptığı konuşmada, birkaç yıl önce düzenledikleri ''davul anketi''ne katılan vatandaşların yüzde 84'ünün ramazanda davul çalma geleneğinin sürdürülmesi yönünde görüş bildirmesinden dolayı buna devam ettiklerini söyledi.
Ramazanda davul çalacak kişilerin verilen eğitim sonucu belirlendiğini ve 40 mahallede 77 davulcunun görev yapacağını ifade eden İça, belediyeden herhangi bir ücret almadan gönüllü olarak halkı sahura kaldıracakları için vatandaşlardan bahşiş konusunda davulculara destek vermelerini istedi.
Davulcuların eğitimini üstlenen Süleyman Demirci de belediyeye başvuran davulcu adaylarını her yıl birer hafta eğitimden geçirdiklerini belirterek, ''Kütahyalılar, ramazan ayında eğitimli davulcuların manileriyle sahura kalkacak'' dedi.
Daha sonra İça'nın tokmağı davula vurarak başlattığı gösteride davulcular, kentin en işlek yeri olan ve ''Sevgi Yolu'' diye nitelenen Cumhuriyet Caddesi'nde maniler söyleyip davul çaldı. Bazı vatandaşların, davulcuların gösterisini cep telefonlarıyla kaydettiği gözlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com