Ramazan davulcularının şehir turu

Ramazan davulcularının şehir turu
Kütahya'da eğitimden geçirilen ramazan davulcuları, davul çalıp mani söyleyerek şehir turu attı.

Kütahya'da eğitimden geçirilen ramazan davulcuları, davul çalıp mani söyleyerek şehir turu attı.
     Belediye tarafından seçilen ve eğitime tabi tutulan 84 ramazan davulcusu, belediye binası önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesi boyunca devam eden yürüyüşte, davul çalma ve mani söylemedeki hünerlerini gösterdi.
     Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, tur sonrası yaptığı açıklamada, düzenledikleri ankete katılan vatandaşların yaklaşık yüzde 80'inin, ramazanda davul çalma geleneğinin sürdürülmesi yönünde görüş bildirdiğini hatırlattı.
     Vatandaşların isteği doğrultusunda bu geleneği devam ettireceklerini belirten İça, ''Sahur vakti uyandırma anlamında bir gelenek olarak davulcuların görev alması yönünde halkımızın görüşlerini dikkate alıp, bu geleneğine devam edeceğiz. Davulcu kardeşlerimize hoşgörü içerisinde bu geleneği yaşatacakları için teşekkür ediyorum'' dedi.
     İça, davulculara belediyece ücret ödenmeyeceğini, geçmişte olduğu gibi vatandaşların vereceği bahşişlerle bu uygulamanın yürütüleceğini kaydetti.
     Maltepe Parkı'nda Ramazan ayı süresince türlü etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden İça, Belediye Kültür Sarayı'nda her gün 600 kişiye iftar yemeği vereceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com