Ramazan etkinlikleri bu yıl Maltepe Parkında düzenlenecek

Ramazan etkinlikleri bu yıl Maltepe Parkında düzenlenecek
Kütahya'da geleneksel olarak düzenlenen “Ramazan Etkinlikleri” bu yıl Maltepe Mahallesinde bulunan Maltepe Parkında yapılacak.

Kütahya'da geleneksel olarak düzenlenen “Ramazan Etkinlikleri” bu yıl Maltepe Mahallesinde bulunan Maltepe Parkında yapılacak. Etkinlikleri Belediye ile ortaklaşa düzenleyecek olan Çilek Ajans&HMT Group yetkilileri, Kütahya halkının dolu dolu bir ramazan ayı geçirmeleri için farklı bir organizasyon gerçekleştireceklerini bildirdiler.
“Ramazan Etkinlikleri” ismiyle geleneksel olarak düzenlenen organizasyon bu yıl kamuoyunda daha çok “Maltepe Parkı” olarak bilinen Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkında Kütahya Belediyesi ve Çilek Ajans&HMT Group işbirliği ile yapılacak. Etkinlikler hakkında bilgilendirme yapmak için Kütahya basını ile Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkı Havuzbaşı Restaurantta bir araya gelen firma yetkilileri etkinliklerin bu yıl dolu dolu olacağını, Kütahya'nın hak ettiği bir Ramazan Etkinlikleri programı sunacaklarını bildirdi. Konu hakkında açıklamada bulunan HMT Group yetkilisi Musa Taş, “Kütahya için büyük bir nimet olan Maltepe Parkının işletmeciliğini aldığımız günden bu yana burayı daha nezih ve işlevsel hale getirmek için çalışıyoruz.
Buranın daha önceden olumsuz bir imajının olduğunu biliyorduk. Bu imajı düzeltmek için buraya büyük emekler harcadık. Gerek temizlik konusunda gerek görsel anlamda ve gerekse de güvenlik anlamında birçok yenilik yaptık. Şehir merkezinde ve insanların kolayca ulaşabileceği bir noktada bulunan Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkını Kütahya'nın hizmetine sunabilmek için çok çalıştık. Bunu başardığımıza da inanıyoruz” dedi.,
Yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle daha önce Kütahya Belediyesi ve bir organizasyon firmasının işbirliğiyle düzenlenen Ramazan Etkinliklerinin bu yıl Maltepe Parkında Kütahya Belediyesi Çilek Ajans&HMT Group işbirliği ile düzenleneceğini kaydeden Musa Taş, “Yapacağımız Ramazan Şenlikleri ile Kütahya halkına yepyeni bir heyecan ve ramazan ayının coşkusunu yaşatmayı hedefliyoruz. 11 ayın sultanı olan Ramazan Ayının her akşamında farklı bir etkinlik sunarak bu ayın coşkuyla geçmesini sağlamayı hedefliyoruz.
Buradaki organizasyonumuzda her akşam en az 3 etkinlik düzenleyeceğiz. Hüner Coşkuner, Bedirhan Gökçe, Mine Koşan, Adil İslamoğlu, Tual, Ozon Orhon, Ahmet Oğuz, Ali Rıza Saltuk, Mehmet Şanlı, Seniha, Ciguli, ve yerel sanatçılarımızın yanı sıra 14 kişilik ekibiyle İstanbul Devlet Sanatçılarının her gün yapacakları meddah, ortaoyunu, Pişekar, kavuklu, hacıvat-karagöz, kanto düet etkinlikleri ile, çocuklara yönelik yarışmalar, oyun parkurları, çeşitli dans gösterileri, şiir dinletisi, ilçe tanıtım geceleri, şiirli semazen gösterileri, fasıl, ilahi grupları, ve birçok sürpriz etkinlikler ramazan şenliklerinde yer alacak. Ayrıca Kadir Gecesi değer gecesidir. Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir gecesine özel Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasından Türkiye birincilerini burada ağırlayarak halkımıza görsel ve dinletisel nefes kesici bir program sunacağız. Amacımız, yapacağımız Kütahya 2011 Ramazan Şenlikleri ile Kütahya halkına en iyi hizmeti sunmak, Kütahya'nın sosyal ve kültürel hayatına renk katmaktır. Bu amaçla tüm Kütahya ve çevre illeri Kütahya Maltepe Parkında buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.
Ramazan Şenlikleri Organizasyonunu düzenleyen Çilek Ajans yetkilisi Turan Ertan da şenlikler süresince yapılacak etkinlikleri hazırladıkları bir sunum ile anlattı. Ertan, etkinlikler için uzun süreden bu yana çalıştıklarını, Kütahya halkına ve diğer illerden gelecek olan misafirlere unutulmaz bir Ramazan Şenlikleri yaşatacaklarını bildirdi.
Çilek Ajans firma yetkilisi Turan Ertan ayrıca düzenlenecek olan organizasyonu insanların güvenli bir şekilde takip edebilmeleri için Maltepe Parkının birçok noktasına güvenlik kameralarının parkın işletmeci firması HMT Group tarafından yerleştirildiğini, bunun yanı sıra etkinlikler boyunca işinde uzman 40 güvenlik personeli ile parkın güvenliğinin sağlanacağını, insanların gönül rahatlığı içerisinde bir ramazan ayı geçirmeleri için ellerinden gelen her türlü çapayı gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com