Ramazan'da günlük 500 kişiye iftar yaptıracak

Ramazan'da günlük 500 kişiye iftar yaptıracak
Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarahisar Şubesi, Ramazan ayında İkinci Belediye Şehir Çarşısı'nda kuracağı iftar çadırında günlük 500 kişiye iftar yaptıracak.

Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarahisar Şubesi, Ramazan ayında İkinci Belediye Şehir Çarşısı'nda kuracağı iftar çadırında günlük 500 kişiye iftar yaptıracak. Dernek, ayrıca, Ramazan boyunca vatandaşlara İmaret Camii önünde kuracağı stanttan 6 bin adet iftariyelik dağıtacak.
Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Kimse Yok Mu Derneği Afyonkarahisar Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu, derneğin, Ramazan ayı boyunca yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Çobanoğlu, rahmet ayı Ramazan'ı yardımlaşma şölenine dönüştürmek için hevesli olan bütün gönüllüleri ve yardımseverleri iyilik seferberliğine davet etti. Çobanoğlu, derneğin her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye'nin dört bir yanında dünyanın en uzak noktalarında paylaşmaya sofralardan başladığını kaydetti.
Çobanoğlu, derneğin kimi yerde iftar çadırlarıyla, kimi yerde aşevleriyle, kimi yerde evlere sıcak yemek götürerek, kimi yerde dev sofralar kurarak 30 gecenin iftarını ihya ettiğini bildirdi. Çobanoğlu, ayrıca, ihtiyaç sahibi ailelere bir aylık gıdalarını karşılayacak kumanya paketlerinin de evlere sessizce bırakıldığını söyledi. Çobanoğlu, yardımseverlerin bağışladığı her bir kumanya paketinin, bir ailenin dudağında tebessüme dönüştüğünü kaydetti.
Hayırseverlerin, hiç yorulmadan her akşam bir kişiye iftar yaptırabileceklerini dile getiren Çobanoğlu, 'Bu uygulamayı yeni başlattık. Bunun için hayırseverlerin herhangi bir Türkcell, Avea ve Vodafone operatörüne 'iftar' yazıp 5777'ye mesaj atmaları yeterli. Böylece, vatandaşlarımız 5 lira bağışlayabilirler.' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com