“Randevu sistemini faaliyete geçireceğiz"

“Randevu sistemini faaliyete geçireceğiz"
Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, tüm Türkiye'de 2013 yılından itibaren kadastro bilgilerine dijital ortamdan ulaşılabilir hale gelineceğini söyledi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, tüm Türkiye'de 2013 yılından itibaren kadastro bilgilerine dijital ortamdan ulaşılabilir hale gelineceğini söyledi.
Konuyla ilgili çalışmalarda bulunmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Bakan Mustafa Demir, ilk olarak Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga'yı ziyaret etti. Bakan Demir, Valilik ziyaretinin ardından Kadastro Müdürlüğü'ne geçti. Mustafa Demir, özellikle 2003 yılından itibaren yaptıkları çalışmaların sayısallaştırılmış verilerle yapılan çalışmalar olduğunu belirterek, 'Eskiden yapılanları şimdi hiç yapılmamış gibi yeniden yapıyoruz. Gruplara ayırıyoruz. Bütün Türkiye'de de bunu 2013 yılı içerisinde tamamlamayı
planlıyoruz. Böylece dijital ortamda bunlara ulaşılabilir hale gelinmiş olacak. Dolayısıyla il özel idareleri başta olmak üzere bütün ilgili kurum ve kuruluşlarda oradan elektronik ortamda o bilgilere ulaşabilecekler. Bunun üzerine biz coğrafi bilgi sistemlerini inşa ediyoruz. Bizim dönemimizde kadastro çalışmaları noktasında Türkiye'de çok büyük bir başarı gösterilmiştir. Bu yenileme çalışmalarını 2013 yılında bitirirsek bu bir nevi destan gibi bir şey olacak' diye konuştu.
Mustafa Demir, Kadastro ve Tapu Sicil Müdürlüklerinde verilen hizmetlerin birinci sınıf ve şeffaf olacağını ifade ederek şunları söyledi: 'Vatandaş gittiği zaman direk memurla muhatap olmayacak. Bir büroya müracaatını yapacak. Burada evrakları alınacak, kendisine teşekkür edilip gönderilecek. İşlemi bittiğinde cep telefonuna mesaj veya telefonla aranarak 'buyurun imzaya gelebilirsiniz' şeklinde bir çalışma sistemine geçireceğiz. Bunu da 2011 yılı içerisinde tamamlayacağız. Kadastro ve Tapu Sicil
Müdürleri yeni binasına taşındığı an bu şekilde hizmet verilmeye başlanacak.'
Bakan Demir, açıklamasının ardından Tapu Sicil Müdürlüğü'nü de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com