Raporlar belediyede sıkı denetimden geçiriliyor

Raporlar belediyede sıkı denetimden geçiriliyor
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 19 Mayıs'ta yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremde ilçedeki binaların yüzde 55'inin hasar gördüğünü belirterek, yapı denetim şirketleri tarafından kendilerine ulaştırılan projeleri sıkı denetime tabi tuttuklarını bildi

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 19 Mayıs'ta yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremde ilçedeki binaların yüzde 55'inin hasar gördüğünü belirterek, yapı denetim şirketleri tarafından kendilerine ulaştırılan projeleri sıkı denetime tabi tuttuklarını bildirdi.

Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem sonrası bölgede incelemelerde bulunan teknik heyetlerin sunduğu raporlarda, deprem sırasında binalardaki olumsuzlukların önemli payının bulunduğunun ortaya çıktığını belirtti.
Bu önemli tespitten sonra yapı denetim şirketleri tarafından geçen ay belediyeye sunulan üç projenin ilk incelemesinde 77, ikinci başvurularda ise 40 eksik tespit edildiğini ifade eden Karahan, şunları kaydetti:
''Dosyalar, eksikliklerin tespiti amacıyla sahiplerine iade edilmiştir. Ayrıca bu durum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne de bir üst yazı ile bildirilmiştir. Projeler üzerinde yaptığımız titiz incelemelerle önceden yapılmış hataların bir kez daha tekrarlanmamasını amaçlıyoruz. Yapı denetim şirketleri sözde değil, özde denetim yapmalıdır. İlçemizde bundan sonra meydana gelebilecek depremlerde halkımızın konutlarında güvenle oturabilmesini, depremin yıkıcı etkilerinden korunmasını sağlamak için bundan böyle belediyemize intikal eden projeleri kılı kırk yaramak suretiyle inceliyoruz. Titiz davranışlarından dolayı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizi kutluyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com