Raporları Salonda, Kendileri Dışarda... Meclis'te İlginç Güvenlik Önlemi!

Raporları Salonda, Kendileri Dışarda... Meclis'te İlginç Güvenlik Önlemi!
"Türkiye Küçük Millet Meclisleri" adıyla biraraya gelen sivil toplum örgütlerinin raporunu hazırlayanlar, raporları açıklanırken kapıda kaldı...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

Meclis'teki güvenlik önlemleri kapsamında, basın toplantılarına milletvekilleri dışında kimsenin alınmaması uygulaması, ilginç bir sahne yarattı... Her ay yaptıkları gibi bu ay da  hazırladıkları raporu Meclis'te basın toplantısı ile duyurmak isteyen "Türkiye Küçük Millet Meclis'leri Projesi" temsilcileri, toplantı salonunun kapısında kaldı. 

kucuk-millet-meclisi-.jpg

 

RAPOR İÇERDE, HAZIRLAYANLAR DIŞARDA!

Her seferinde yanlarında bir başka milletvekili ile toplantı yapan "Türkiye Küçük Millet Meclis'leri Projesi" temsilcilerinin yanında bu kez CHP İstanbul milletvekili Melda Onur vardı. Uygulamaya o da tepki gösterdi. 

"Buraya gelenler bizim referanslarımız ile kontrolümüzde geliyor. Kim oldukları  belli. Şuraya gelip, bizimle basın toplantısı yapıp, sorun çıkaran bir kişi gösterin. Ama Allah bilir kimin referansıyla giren, bilmem kaç sabıkası olan biri girip saldırı yapılıyor. " diyerek uygulamayı eleştirdi. 

"PARKTAN DA HALKTAN DA KORKUYORLAR!"

Onur, "Bu kürsü milletin kürsüsü, bu arkadaşlarımız her ay bunu yapıyor. Bir fotoğraf bile çektirmediler. Parktan korkan, halktan korkan bir iktidar var. Sandıktan çıkmıştır ama halktan korkmaktadır. Bu ayıptır, bunu kınıyorum ve bu yasağın kaldırılması için de elimizden geleni yapacağız." dedi.

FARKLI PARTİLERDEN MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANTI YAPIYORLARDI

Türkiye Küçük Millet Meclis'leri projesi, 20 ilde, her ayın ilk haftasonu sivil toplum örgütlerini ve milletvekillerini  biraraya getiriyor. 5 buçuk yıldır devam eden projede toplantılardan üç hafta sonra, toplantılara katılan vekillerin ev sahipliğinde 20 ilin ortak payda raporu  Meclis'te basın toplantısı ile açıklanıyordu. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com