Rasim Cemaat'e savaş açtı

Rasim Cemaat'e savaş açtı
AKP’nin yandaşlığını yapan Rasim Ozan Kütahyalı yandaş medyaya asıl eleştirilmesi gerekenin CHP değil Cemaat olduğunu söyledi.

AKP ile Cemaat’in arasındaki kavga gündemden düşmezken yandaş medya olarak anılan Sabah Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı AKP’nin medyasını eleştirdi. Yandaş medyayı topa tutan Kütahyalı  AKP medyasına bu günkü yazısında büyük eleştiriler getirdi.
 
AKP’li yazarların CHP’yi risksiz eleştirdiğini belirten Rasim Ozan "Bugün AK Parti'nin icraatlarını CHP'ye ve diğer partilere karşı savunarak günü kurtarmaya çalışan yazılar çöptür" dedi. Hükümete yakın yazarların emniyet-yargı cuntasını karşısına alan yazılar yazmaktan çekindiğini iddia eden Rasim Ozan "Risksiz yandaşlığın adı hiç şüphesiz ki dalkavukluktur" dedi.
 
Rasim Ozan'ın yazısındaki ilgili bölüm:

Hürriyet'ten Mehmet Y. Yılmaz şöyle yazmış...
AKP medyasına hâkim olan görüş şu: Askeri vesayet bitti ama şimdi de "vesayetçi polisler ve onların yardakçısı vesayetçi savcılar ve hâkimler" seçilmiş hükümeti devirmeye çalışıyor. Bu cümle Rasim Ozan Kütahyalı'nın: "Emniyet-yargı cuntası, şu an aktif biçimde sivil hükümeti yıpratma faaliyeti yürütüyor."

Yılmaz benim cümlelerimi alıntılayıp AK Parti'yi destekleyen medyada hâkim olan görüşün benim görüşüm olduğunu yazmış. Keşke öyle olsa ama ben pek öyle bir manzara görmüyorum. Çünkü demokrasiye karşı girişilmiş bu cunta faaliyetlerini açıkça yazma cesaretine sahip köşe yazarı sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. AKP mensuplarının ve AKP'yi destekleyen yazarların çoğunluğu korkuyor. Erdoğan'a vesayet eden cuntaya teslim olan epey sayıda yazar var. Bakıyorum hâlâ sıfır öneme sahip CHP ve solcularla uğraşıyorlar. Risksiz yandaşlık hastalığı çok yaygın. Risksiz yandaşlığın adı hiç şüphesiz ki dalkavukluktur.

***

Bugün AK Parti'nin icraatlarını CHP'ye ve diğer partilere karşı savunarak günü kurtarmaya çalışan yazılar çöptür... Şu anki mesele seçimle işbaşına gelmiş meşru siyasi iktidarın lideri Erdoğan'ın varlığını Emniyet-Yargı vesayetine karşı savunabilmektir. 2007-11 arası askeri vesayete karşı her namuslu insan ve her gerçek demokrat meşru sivil siyasetin yanında saf tutmak zorundaydı. Bu şekilde saf tutmayanların itibarı iki paralık oldu. Cesaretle önlerde saf tutarak askeri vesayete direnenler de bu süreçte büyük itibar ve güç kazandı. Asker vesayetini destekleyenler ve suskun kalanlar adım adım önemsizleştiler ve marjinal hale geldiler. 2007-11 döneminde askeri vesayete karşı dik duramayan yazarlar aslında kendi kendilerini tasfiye ettiler. Şimdi tasfiye olmalarına başka bahane aramasınlar. Suçlu olan kendileridir...

 
Yazının tamamı için tıklayın.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com