Rasim Ozan Erdoğan'a danışman mı oluyor?

Rasim Ozan Erdoğan'a danışman mı oluyor?
Rasim Ozan Kütahyalı, konuk olduğu bir TV programında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Başbakan Erdoğan'a yönelik sözlerini yorumladı.

Tayyip Erdoğan Bülent Arınç’la arasındaki çatlağa ilişkin şöyle dedi:

“Bir sıkıntı varsa aramızda görüşürüz. Partinin genel başkanı ve hükümetin başbakanı benim. Varsa herhangi bir sıkıntı kendi aramızda görüşürüz. Gereğini, gerektiği yerde ben yaparım. TV ile medya aracılığı ile yapmam, MYK’da, Bakanlar Kurulu’nda görüşürüz.”

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı nam-ı diğer ROK da, konuk olduğu bir televizyon programında, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerini yorumladı ve tıpkı Erdoğan’ın benzeri cümleler kullandı:

"Gezi Parkı olaylarından sonra Türkiye'de 'Sorun AKP'de değil. AKP'de bir sıkıntı yok. AKP Türkiye'yi yönetmeye devam etsin sorun Recep Tayyip Erdoğan'dır' propogandası yapılmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan'ı izole etme projesine en ufak desteğiniz olursa çok açık söylüyorum bunun adı kalleşliktir, hainliktir. Bülent Arınç'ın bunu açıklamaması gerekirdi. Buradaki mesele şudur; Recep Tayyip Erdoğan gitsin AKP kalsın. Bu proje demokrasiye aykırı bir projedir. Bu proje aslında darbe projesidir. Bütün AKP mensuplarının uyanık olması gerekir.”

ERDOĞAN’IN DANIŞMANI OLUR MU?

Hatırlanacağı gibi; Gezi Parkı olaylarının ilk zamanlarında da Bülent Arınç eylemcilerden özür dilemişti. O sıralarda Kuzey Afrika gezisinde olan Başbakan Erdoğan ise yurda dönüşü ile eylemcileri sert bir şekilde hedef almıştı. Hatta, Erdoğan’ın Arınç’ın özür dilediğini yurtdışında izlediği tablet bilgisayarı kırdığı dahi iddia edilmişti.

O dönemde Star gazetesi yazarı Yiğit Bulut’un nam-ı diğer jölelinin yazıları hafızalardan silinmedi. Zira; Başbakan Erdoğan da unutmamış olacak ki, kısa bir süre sonra Yiğit Bulut’u kendisine danışman yaptı.

Öyle ki; Yiğit Bulut konusunda karşı çıkanlara Başbakan’ın “Beni ne milletvekillerim ne bakanlarım savundu doğru dürüst, bir tek o net şekilde savundu” dediği bile konuşulur.

ROK’un Bülent Arınç’ın açıklama yapmasını sert bir şekilde eleştirmesi ve dahası “bu bir darbe projesidir” demesi önemli.

İster misiniz; Yiğit Bulut’tan sonra şimdi de kendisine böylesi destek veren, hatta Bülent Arınç’ın açıklamasını “darbe projesi ürünü” diye tanımlayan ROK da Başbakan’ın danışmanı olsun?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com