Rasim Ozan Yüzünden Kapıştılar!

Rasim Ozan Yüzünden Kapıştılar!
Nagehan Alçı ile Balçiçek İlter arasındaki polemik sertleşiyor..

Habertürk yazarı Balçiçek İlter, dünkü yazısında Nagehan Alçı'ya; "Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. Sahi Nagehan Alçı Oktay Ekşi’nin gidişinde Kütahyalı’nın mı etkisi olduğunu düşünüyor?" şeklinde bir soru yöneltmiş, Alçı'yı sevgilisinin PR'ını yapmakla itham etmişti.

Bugün Akşam gazetesindeki köşesinden bu iddialara yanıt veren Nagehan Alçı, Balçiçek İlter'e yönelik sert ifadeler kullandı.

İşte o yazı...

Kariyerizm ideolojisi
MedyamIzdakİ köşe yazarları ikiye ayrılıyor: Birinci gruptakiler liberalizm, Kemalizm, Marksizm gibi ideolojilere inananlar. Belli bir dünya görüşleri, değerleri var. Buna göre yaşayıp, buna göre yazıyorlar. İkinci gruptakiler ise tek bir ideolojiye sahip: Kariyerizm ideolojisi. Onlara göre dünyadaki yegane hedef mesleki başarı. Yaşamı okumaları, değerlendirmeleri tamamen mevki, makam, para ve güç hırsı üzerinden.

Bukelemun gibi değişiyorlar
'Kariyeristler'e göre bir yazar başka bir yazardan bahsetmişse bunun sebebi yalnızca kişisel hesap, PR, reklam. Hayatlarındaki temel endişe 'Bir yerlere gelmek-bir yerlerden gitmek' olduğu için hakiki bir siyasi ve ahlaki perspektif sahibi değiller. O nedenle de işleri zor. Dönemine göre bukalemun gibi değişmek zorunda kalıyorlar.

Doğru düzgün okumamış
Bu 'kariyerizme tapanlar'dan biri olan Balçiçek İlter benim salı günü Oktay Ekşi ile ilgili yazdığım yazıyı tamamen kendi ideolojisine göre yorumlamış. Daha doğrusu kariyerizm ideolojisinin tesiriyle yazımı doğru dürüst okumamış bile.

Ben bu ideolojinin kurbanı olan İlter'in durumuna gülemedim, bu haline gerçekten çok üzüldüm.

BALÇİÇEK İLTER'İN DÜNKÜ YAZISI..

Nagehan Alçı inanıyor mu gerçekten yazdığına?

Medyadan başladık medyadan devam edelim. Dün Nagehan Alçı Akşam Gazetesi’nde “Oktay Ekşi’yi vicdanlar susturmalıydı, Rasim Ozan Kütahyalı’nın şiddet dili değil!” anlamında bir yazı kaleme aldı. Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. Sahi Nagehan Alçı Oktay Ekşi’nin gidişinde Kütahyalı’nın mı etkisi olduğunu düşünüyor? Gerçekten mi? Rasim sevdiğim bir meslektaşım, sivri dilli olduğu gerçek, ama ne gerek var böyle oyunlara diye düşündüm yazıyı okurken… Ne böylesine bir PR’a… Ne böylesine bir yazıya… Olmadı, yakışmadı!
Laf Oktay Ekşi’den açılmışken… Bir aile dostlarıyla konuştum dün. Ekşi’nin istifa etmediğini, sadece “Eğer çok isterseniz istifa edebilirim” tarzında bir nezaket cümlesi kullandığını, karşılığında ise “Kal” denmediğini söyledi. Çok ısrar ettim ama bazı detayları yazmaya ikna edemedim.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com