Rasim Ozan'dan yeni rezalet

Rasim Ozan'dan yeni rezalet
Rasim Ozan, Taksim direnişçilerine, İnönü'ye ve sanatçılara nefret kustu.

Rasim Ozan Kütahyalı bugün Sabah gazetesinde 'Taksim Gezi Parkı derhal yıkılmalı' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İşte Kütahyalı'nın skandal yazısında bazı bölümler...

"Evet derhal yıkılmalı! Çünkü orda park-mark yok, yok, yokk... Birazdan yazacağım gibi orası İsmet Paşa'nın gasp edip kendine tahsis ettiği bir bahçeden bozma spastik bir yer...

Olmayan park sebebiyle haysiyetsizce bir tiyatro oynanıyor orada... Haklı yapıldığında insana duyguların en şereflisini yaşatan direnme ve protesto eyleminin içini boşaltıyor oradaki sanatçı ve gazeteci çakmaları.

Akşam sofralarında İstanbul'u betonlaştırmış kapitalistlere yalakalık edip, sabah saatlerinde sahtekarca ve alçakça "solculuk" oynuyorlar. İstanbul umurlarında değil, tek dertleri gündelik 'showbusiness'larını icra etmek...

Bu şovmenlerin başında da bizim Sırrı geliyor, yani Sırrı Süreyya Önder... Sırrı kadar usta bir oyuncuyu dünya sinema tarihi görmemiştir. Bu Sırrı ben dahil birçok özgürlükçü demokratı uzun süre bu Oscarlık performansıyla kandırmayı başardı, bir tek insan sarrafı Recep Tayyip Erdoğan'ı kandıramadı.

Hepimiz "Sırrı çok sahici ve samimi bir adam" diyorduk. Taa o zamanlardan (2008-9 yılı) Erdoğan ise Sırrı'nın ikiyüzlü ve her yeri ayrı oynayan dansöz bir karaktere sahip olduğunu fark edip yakın adamlarına

"Bu adamla ilgili yanılıyorsunuz," demişti. Hatta kendisine yakın medya yöneticilerini Sırrı'nın kaypak ve riyakar kişiliği konusunda uyarmıştı.

Sırrı hükümetin bir kanalında programa başlamıştı o zaman. Akif Beki bu olayı iyi bilir... Ve sonuçta Erdoğan yine haklı çıktı... Demokratlar ancak 2011 yılının ortalarında anladılar Sırrı'nın karakterinin mahiyetini...

İSMET İNÖNÜ GASP ETTİ

Neyse biz Gezi Parkı meselesine dönelim... Protestoların içeriğinin boş olduğunu düşünüyorum.

Buna rağmen, polisin göstericilere karşı sergilediği zorbalık kabul edilemez. Bu konuda mutlaka bir soruşturma açılmalıdır.

Dediğim gibi Gezi Parkı denilen yer park mark değil! Taksim Meydanı'nda düzayak ulaşılan büyük bir parka ihtiyaç var. Bunun yapılması şart. Ama "Taksim Gezisi bu haliyle muhafaza edilsin" demek saçmalıktır, akılsızlıktır ve İstanbul'u sevmemektir. Bir kere orası Gezi Parkı değil.

Toplumun faydalanması ve rahatlaması için yapılmış bir park ve bahçe değil. Gerçek adı: Taksim Gezisi... Daha da doğrusu: İnönü Gezisi... Yani, Milli Şef İsmet İnönü'nün kendi mülkü olarak tasarladığı, gasp edip çöreklendiği bir mekan orası... Gerçek bir İstanbul sevdalısı ve kültür adamı olan Beşir Ayvazoğlu birkaç yıl önce Topçu Kışlası'nın niçin yıkılıp yerine Taksim Gezisi'nin yapıldığını çok güzel anlatmıştı.

Şöyle ki: Atatürk'ün ölümünden sonra İstanbul'a vali ve belediye reisi olarak tayin edilen Dr. Lütfi Kırdar döneminde, kışlanın arazisi üzerine yapılan parkın o zamanki adı 'İnönü Gezisi'ydi ve bu parka, Taksim'deki abideyi gölgede bırakacak bir İsmet İnönü heykeli de dikilecekti... (MUK)

DEVAMI SABAH GAZETESİNDE

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com