Raybüs seferleri düzenlendi

Raybüs seferleri düzenlendi
Ankara-Eskişehir arasında karşılıklı seferler yapan Yüksek Hızlı Trene (YHT) bağlantılı kombine taşımacılık kapsamında Eskişehir-Kütahya hattında işletilen ray otobüslerin sefer saatlerinin yeniden düzenlendiği bildirildi.

     TCDD 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, YHT bağlantılı ray otobüslerinin, 14 Marttan itibaren Kütahya-Eskişehir arasında hizmet vermeye başladığı anımsatıldı.
     Ray otobüslerinin, Eskişehir-Kütahya arasını 77 dakikada kat ettiği belirtilen açıklamada, YHT ile Kütahya'dan Ankara'ya ya da Ankara'dan Kütahya'ya seyahat etmek isteyenlere, Kütahya Garı veya diğer istasyon ve acentelerden ray otobüsleri ile YHT biletlerinin birlikte verildiği, böylece Kütahya-Ankara arasında tek biletle seyahat imkanı sağlandığı kaydedildi.
     Kütahya'dan gelen yolcuların Eskişehir'de trenden trene geçişlerinde bilet sorunuyla karşılaşmasının önlendiğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
     ''YHT bağlantılı kombine bilet, diğer trenlerin biletlerine göre indirimli seyahat imkanı vermektedir. 7-12 yaş arası çocukların biletinde ayrıca indirim söz konusudur. Kütahyalı vatandaşların Eskişehir'e daha erken ulaşmasını sağlamak amacıyla ray otobüslerinin Kütahya'dan hareket saatlerinde düzenleme yapılmıştır.''
    
     -KÜTAHYA'DAN ESKİŞEHİR'E HER GÜN 2 RAY OTOBÜSÜ-
    
     Kütahya'dan saat 07.10'da kalkacak ray otobüsünün Eskişehir'e 08.30'da ulaşacağı bildirilen açıklamada, Kütahya'dan 10.05'te kalkacak ray otobüsünün Eskişehir'e 11.22'de varacağı, daha sonra aktarma yapılıp buradan saat 11.35'te hareket edecek YHT'nin 13.03'te Ankara'da olacağı duyuruldu.
     Açıklamada, Ankara'dan 07.00'de hareket edecek YHT'nin 08.27'de Eskişehir'e geleceği, buradan 08.40'ta çıkacak ray otobüsünün 09.57'de Kütahya'da olacağı, Ankara'dan saat 17.30'da kalkacak YHT'nin Eskişehir'e 18.57'te ulaşacağı, buradan 19.15'te çıkacak ray otobüsünün Kütahya'ya 20.32'te varacağı ifade edildi.
     Ray otobüsleri ve YHT ile Kütahya-Ankara arasındaki seyahatin 178 dakika sürdüğü kaydedilen açıklamada, şu bilgiler verildi:
     ''Kuruluşumuz, dünyada ve Avrupa'da Yüksek Hızlı Trenden hizmet alan sayılı illerin arasına Kütahya'nın da katılımını sağlamıştır. Ülkemizin kalkınmasına destek olan modern yolcu taşımacılık aracı olan ve Kütahya-Eskişehir-Kütahya arasında her gün düzenli seferlerini sürdüren ray otobüslerinden, Eskişehir-Ankara arasında işletilen Yüksek Hızlı Trenden halkımızın azami derecede yararlanacağına inancımız tamdır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com