Raylı sistem için sözleşmeler imzalandı

Raylı sistem için sözleşmeler imzalandı
Kütahya Belediyesi'nden yapılan açıklamada Kütahya'ya raylı sistem kurulmasıyla ilgili Çek Cumhuriyeti merkezli bir firmayla sözleşme imzalandığı bildirildi.

Kütahya Belediyesi'nden yapılan açıklamada Kütahya'ya raylı sistem kurulmasıyla ilgili Çek Cumhuriyeti merkezli bir firmayla sözleşme imzalandığı bildirildi.
'PROJEMİZİ ADIM ADIM UYGULAYACAĞIZ'
Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada İnekon Group firmasının raylı sistemle ilgili olarak uzmanlık desteği vereceğini kaydeden Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, şu açıklamalarda bulundu:
“Kütahya'ya toplu taşımada raylı sistem fizibilite çalışmaları ve muhtemel güzergahlarla ilgili çalışmalarla ilgili zaman zaman bilgiler vermiştik. Son meclis kararımızda Ulaştırma Bakanlığının onayını almak suretiyle sağlanacak standardizasyon çalışmalarının yapılmasına yasal olarak imkan tanındı. Bu imkan doğrultusunda yabancı firmalarla görüşmelerimiz devam etmektedir. Daha önceden de görüştüğümüz Çek Cumhuriyeti firması İnekon bu konuda niyetini devam ettirmiş, bugün bizleri ziyaret etmiştir. Bugün, Kütahya'mızda toplu taşımada raylı sistem projesi için bir fizibilite çalışması yapmak üzere bir iyi niyet protokolü imzaladık. İnşallah bu çalışmalar, Kütahyamız'da gelecekte uygulanacak toplu taşıma ile ilgili alt yapıyı oluşturacaktır. Projenin uygulanabilirliği ortaya çıktığı zamanda bakanlıklar arasındaki mutabakat ve olur alınıp, sonra da finansman ve diğer sorunlar ile ilgili çalışmalara ikinci adımda başlanacaktır. Kentimiz için ve her iki taraf için hayırlı olmasını diliyorum.”
'BU PROJE KÜTAHYALI'NIN HAYALİ”
İnekon Group firması yetkilisi Josef Husek, Kütahya'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, bu projeninin Kütahyalıların yararına olacağını kaydederek şu açıklamalarda bulundu:
'Kütahya'da bulunmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyorum. Birlikte yaptığımız bu çalışmaların sonucunun iyi olmasını diliyorum. Bundan sonra fizibilite çalışmaları tarafımızdan yürütülecektir. Kütahya Belediyesi ve firmamız İnekon arasında ki çalışmaların, bu sistemin Kütahya'ya uygulanmasına kadar devam edeceğini umuyorum. Projede finansman çalışmalarına başlayacağız. En kısa zamanda finansman çalışmalarını tamamlayarak, projenin diğer aşamalarına geçmeyi umuyoruz. Kütahya Belediyesi ve İnekon işbirliği ile ilk tramvayların Kütahya caddelerinde de dolaşacağına inanıyoruz. Bize gösterdiğiniz ilgi ve desteğe teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Destek sözleşmesi Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ve firma yetkilisi Jose Husek tarafından İça'nın makam odasında imzalandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com