Raylı Sistem için yetki verildi

Raylı Sistem için yetki verildi
ÜÇ ETAPLI RAYLI SİSTEM PROJESİNİN İHALESİ İÇİN BELEDİYE BAŞKANI VE BELEDİYE ENCÜMENİNE YETKİ VERİLDİ

ÜÇ ETAPLI RAYLI SİSTEM PROJESİNİN İHALESİ İÇİN BELEDİYE BAŞKANI VE BELEDİYE ENCÜMENİNE YETKİ VERİLDİ
Kütahya'da, üç etaplı raylı sistem projesinin ihalesi için Belediye Başkanı Mustafa İça ve Belediye Encümenine yetki verildi.
Belediye Meclisinin ağustos ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa İça başkanlığında Belediye Kültür Sarayı Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
52 maddenin müzakere edilerek karara bağlandığı toplantıda, raylı sistem projelerinin güzergah etütlerinin yapılması, fizibilitelerinin çıkarılması dahil olmak üzere ihalenin yapılabilmesi için yetki verilmesi konusu ele alındı.
Zafer Kalkınma Ajansının Doğrudan Destek Projesi kapsamında raylı sistem fizibilite projesi için 70 bin lira hibe desteği alınan üç etaplı proje için ayrıca, ihale dokümanı ve uygulama projesi hazırlanacağı ifade edilen toplantıda, fizibilite ve uygulama projelerinin hazırlanması için hizmet alımı ihalesi yapılacağı belirtildi.
Toplantıda, bu avan proje ile birlikte Ulaştırma Bakanlığına sunulmak üzere ulaşım master planının hazırlanması, raylı sistem projelerinin güzergah etütlerinin yapılması, fizibilitelerinin çıkarılması dahil olmak üzere ihalenin yapılabilmesi için Belediye Başkanı İça ve Belediye Encümenine yetki verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

-ORTACA VE KİRAZLIYAYLA ARASINDA TELEFERİK
KURULACAK-
Toplantıda, uzun süredir kurulması gündemde olan teleferik hattıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü.
Belediye ve mücavir alanları dışında teleferik hattı ve tesisleri imar planı yapımına dair ön izin verilmesi konusunu görüşen üyeler, imar planına esas jeolojik-jeoteknik etüt yaptırılarak, ilgili 18 kurum ve kuruluştan görüş alınarak Ortaca ile Kirazlıyayla arasında yaklaşık 430 hektar alanda Kütahya Belediyesi Teleferik Hattı ve Tesisleri imar planı yapımına dair araştırmaların yapılması, tüm görüş ve etütlerin uygun gelmesi halinde planın onaylanmak üzere İl Özel İdaresine iletilmesine oy birliğiyle karar verdi.

-KERMES DÜZENLENEBİLECEK YERLERE SINIRLAMA-
Kütahya'da yapılan yardım amaçlı kermesler hakkında Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığınca, söz konusu kermeslerin maksadını aşarak ticari faaliyete dönüştüğü, haksız rekabete yol açtığı ve kontrolsüz ve belgesiz üretilen gıdaların halka sunulduğunu belirtilerek, bu konuda düzenleme yapılması istendi.
Fatih Mahallesi'ndeki Perşembe Pazarında, perşembe ve pazar günleri hariç yılda 4 kez kermes yapılmasına, bunun dışında kendi mülkleri dahi olsa kermes izin verilmemesine, kermes günlerinin belirlenmesi amacıyla önceden tüm dernek, vakıf, kurum ve kuruluşlardan görüş istenmesine, kermes günlerinin belirlenmesi, ilan edilmesi gibi konularda Belediye Başkanı İça ve Belediye Encümenine yetki verilmesine oy çokluğuyla karar verildi.

-ÖN ÖDEMELİ SU SAYAÇLARI-
Vatandaşlara su aboneliği hizmetinde mekanik sayaç ile birlikte ön ödemeli sayaç sistemine geçilen Kütahya'da, ön ödemeli sayaç kullanan abone sayısının 17 bin 300'e ulaştığı bildirilen toplantıda, konuya ilişkin şu karar alındı:
''Şu an için vatandaşlarımız ön ödemeli sayaçlarına sadece belediyemiz veznelerinde kredi yükleme yapabilmekte, bu da vatandaşlarımız açısından zaman zaman sıkıntı meydana getirmektedir. Halbuki bu günkü yazılım ve bilgi teknolojisi bu hizmete vatandaşlarımızın daha kolay ulaşmasına imkan vermektedir. Ayrıca bununla birlikte sadece aylık su faturalarını ödemek için vatandaşlarımız şehrimizin her bir semtinden merkeze gelmekte, zaman zaman belediye binasında izdihama neden olmaktadır. Vatandaşlarımızın daha kolay ve ekonomik hizmet alabilmesi için ilimizdeki bankaların garantörlüğünde fatura tahsilatı yapan kişi, kurum ve kuruluşlara yüzde 1 karşılığında su faturası tahsil etme yetkisi ile ön ödemeli abonelere su satma protokollerinin hazırlanması, imzalanması gibi konularda Belediye Encümeni ve Belediye Başkanı Mustafa İça'ya yetki verilmesine oy birliğiyle karar verildi.''

-SOKAK HAYVANLARININ KISIRLAŞTIRILMASI VE AŞILANMASI-
Toplantıda, sokak hayvanlarının toplanıp kısırlaştırılması ve aşılanması için birlik oluşturulması konusuna ilişkin alınan kararda şöyle denildi:
''İl Hayvanları Koruma Kurulunun 21 Aralık 2010 tarihli kararıyla 21 Nisan 2011 tarihinde Kütahya Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu başkanlığında Valilikte yapılan toplantıda, ilçeler, belde belediyeleri ve köyleri temsilen İl Özel İdaresinin katılımı ile birlik oluşturulması, birlik merkezi kurulması, birlik merkezlerinin Kütahya, Tavşanlı, Gediz ve Simav belediyelerinden oluşması, birinci hedef sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılama ve işaretleme işleminin yapılması, ikinci hedef geçici bakım evi kurulması, oluşturulacak birlik için birlik üyelerinden katkı payı alınması, katkı payının nüfus oranına göre belirlenmesine karar verilmişti. İlçeler, belde belediyeleri ve köyleri temsilen İl Özel İdaresinin katılımı ile sokak hayvanlarının toplanması, kısırlaştırılması, aşılanması için birlik oluşturulmasına ve bu birliğe Kütahya Belediyesinin de üye olmasına oy birliğiyle karar verildi.''

-''ANALCI MESCİT'' ADLI SOKAK İSMİ DEĞİŞTİRİLECEK-
Balıklı Mahallesi'ndeki ''Analcı Mescit'' sokağının adının değiştirilmesi ve kentteki adsız sokaklara ad verilmesi de toplantıda ele alındı.
Analcı Mescit sokağının adının değiştirilmesi ve adsız sokaklara ad verilmesi konusunun daha detaylı incelenmek üzere Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi.
Ayrıca, İnköy Mahallesi'ndeki adsız sokaklara da ''İncik 1. Sokak'', ''İncik 2. Sokak'' şeklinde adlar verildi.

-BELEDİYENİN LOGO, AMBLEM VE FLAMASI-
Kütahya Belediyesinin logo, amblem ve flamasının yeniden ele alınması için çalışma başlatılmasına karar verilen toplantıda, Kütahya Belediyesine ait olan ve 1987-2008 yıllarında tescil edilen tanıtıcı bayrağın (şehir ambleminin) yeniden ele alınıp değerlendirilmesi için konunun Araştırma ve Tanıtım Komisyonuna havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com