Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneğinin Genel Kurulu yapıldı

Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneğinin Genel Kurulu yapıldı
Eskişehir Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği'nin ilk olağan genel kurulunda başkanlığa, yeniden Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.(TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayri Avcı seçildi.

Eskişehir Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği'nin ilk olağan genel kurulunda başkanlığa, yeniden Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.(TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayri Avcı seçildi.
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula, Vali Kadir Koçdemir, ESO Başkanı Savaş Özaydemir, dernek başkanı ve TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri Avcı ve çok sayıda küme üyesi sanayiciler ile akademisyenler katıldı.
Vali Kadir Koçdemir, yaptığı konuşmada, yeni kurulmasına rağmen büyük işler başaran Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği'nin çalışmalarını ilgiyle izlediğini belirterek, bunun, Eskişehir'de çok şahit olmadıkları bir olay olduğunu ifade etti.
İş adamlarının, ana üreticilerin ve üniversitenin bir araya gelerek güzel bir küme oluşturduklarını anlatan Koçdemir, şöyle konuştu: 'Türkiye'de ilk olan bu kümeyi kutluyorum. Eskişehir'e de yakışan buydu. Cesaretle yolunuzda ilerlemenizi temenni ederim. Başarılı ekonomilerde rekabete açık, örtülerden arınmış, kamu ile işbirliği sağlayan, iyi hesap yapan, dünyayla iletişimde olanların başarılı olduğunu görüyoruz. Valilik olarak biz de Eskişehir'de böyle düşünenleri her zaman destekleyeceğiz. Eskişehir'deki ekonomi tarihi yazıldığında bu kümenin üyeleri mutlaka anılacaktır.'
TÜLOMSAŞ Genel Müdürü ve dernek başkanı Hayri Avcı da dünya demiryolu araç pazarının her yıl yüzde 8 oranında büyüdüğünü, bunun toplam 100 milyar avroluk bir bütçeye sahip olduğunu belirtti.
Bu kümeyle 2023 yılı dünya demiryolu araç pazarında ilk 5 içinde yer almak istediklerini belirten Avcı şunları söyledi; 'Küme faaliyetlerimizde cesur ve girişimci olmak, yanlıştan doğruluk çıkartmak ve değişimci olmayı benimsememiz gerekmektedir. Yeni stratejimiz riskin doğru tanımlanması yapılarak en aza indirilmesi yönünde olacaktır. bu nedenle hazırlamış olduğumuz yol haritasını hem bir tanı hem de bir aksiyon içerecek şekilde planlamalı ve uygulamalıyız. Bu yeni yaklaşım iki amaca hizmet edecektir. İlk olarak bilinen pazar alanındaki yazılmış senaryoları anlamaya çalışarak konumumuzu yeniden tanımlamayı, ikinci olarak da rekabetin nereye ve nasıl yatırım yapmayı gerektirdiği endüstriyel ürünlerde uğruna rekabet ettiği faktörleri, hizmeti, dağıtımı ve müşterileri pazarda rekabet içinde olan şirketlerden nasıl faydalandığını anlamamızı sağlayacaktır.'
Daha sonra Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği'nin yönetimi için seçim yapıldı. Oylamada Hayri Avcı, yeniden başkanlığa seçildi.
Genel kurulun ardından OSB'de faaliyet gösteren Esray firması, TÜLOMSAŞ işbirliğiyle, 150 ton sıcak çelik ve demir taşıma kapasitesine sahip olarak Kardemir için ürettiği 6 vagondan birini ESO binası önüne getirdi ve bunu katılımcılara tanıttı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com