"Recep Bey Halk İşsiz İşsiz"

"Recep Bey Halk İşsiz İşsiz"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 20 Ağustos Cuma günü Zafer Meydanı'nda Kütahyalılarla buluştu.

'KÜTAHYA'YA İŞÇİ KEMAL OLARAK GELDİM'
Memur Kemal olarak Kütahya'ya geldiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, 2004 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın Zafer Meydanı'nda Kütahyalılara 'yolsuzlukları, hırsızlıkları ve adam kayırmacılığını ortadan kaldırcağım' dediğini ancak geçen 4 yıllık süre zarfında Başbakan Erdoğan'nın bu sözünü tutmadığını savunarak kaynak olarak da Anadolu Ajansı'nı gösterdi. Başbakan'ın Anayasa değişikliği ile Türk Yargısı'nı vesayet altına almak istediğini savunan Kılıçdaroğlu, bundan önceki dönemlerde de aynı örenklerin yaşandığını yargının vesayet altına alındığını ancak bunun sonucunda Aydın Menderes'in ve kanaat önderlerinin ölümü ile sonuçlandığını söyledi.
'AKP YARGIYI DENETİMİ ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYOR'
Yargının vesayet altına alınması ile ülkenin geleceğinin tehlikeye gireceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Başbakan kendini kurtarma peşinde 12 Eylül'de halk referanduma evet dediği zaman Recep Bey rahat bir oh çekecek çünkü o zaman kendisinden kimsenin hesap soramayacağını düşünecek ama Kütahyalılar bu oyna gelmeyecek. Kütahya 8 yıldır AKP'ye destek verdi AKP ne yaptı sürekli Kütahya ekonomisine katkı sağlayan kilit noktaları yok pahasına özelleştirdi. Bunca desteğin karşılığı bu mu Recep Bey? Kütahya'nın Şeker Fabrikası ve diğer kamu kurumları AKP tarafından yok pahasına satıldı. Bundan Kütahya mı kazançlı çıktı tabiki hayır kim kazançlı çıktı Recep bey ve yandaşları kazançlı çıktı' şeklinde açıklamalarda bulundu.
'ÜNİVERSİTE MEZUNLARI İŞSİZLİK YÜZÜNDEN İNTİHAR EDİYOR '
Başbakan'ın işsizlikle mücadelede sınıfta kaldığını savunan Kılıçdaroğlu, üniversite mezunlarının işsizlikle boğuştuğunu ancak Başbakan'ın bu duruma sesiz kaldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, üniversite mezunlarının devletten iş beklediğini ancak Başbakan'ın üniversite mezunlarına iş vermek yerine onlara 'devlet her üniversite mezununa iş bulmak zorunda değildir' şeklinde açıklamlarda bulunarak üniversite mezununlarını hayal kırıklığına uğrattığını vurguladı.
'RECEP BEY İCRA DAİRELERİNİN SAYISINI ARTIRIYOR'
'2002'den önce telefonla rahat konuşurduk. Şimdi, telekulak gibi dinleniyoruz. Bunu da Recep beye sorunuz. Recep beyin iktidarında Kütahya'da 2 olan icra dairesi sayısı 4' çıktı. Recep bey bunun cevabını versin' ifadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra şöyle konuştu: 'İlk şamarı atma fırsatı 12 Eylül'de geliyor. Eğer bunu yaparsak, Recep bey kendisine çekidüzen verecek. Size söz veriyorum, CHP'nin iktadırında emeklilerin lehine olacak kanunlar çıkarılacak. Her inancasaygı göstereceğiz. Halkın iktidarında bir Allah'ın kulu ibadetimi yerine getiremiyorum diyorsa, gelip beni bulsun.'
'BAŞBAKAN KENDİNİ VE YANDAŞLARINI KURTARMA PEŞİNDE'
'Recep bey, referandumla Anayasa Mahkemesi'ni değiştiriyor ki ileride yüce divana gidersek, bu mahkeme üyeleri bizi kurtarsın diyor. Recep bey, bu meydana gelsin kul hakkı yemedim desin. Yemedim derse, raporları iliştirmek benim görevim olacaktır. Deyin ki Recep bey, bu anayasa değişikliği işsizlik, yoksulluk sorununu çözüyor mu? O zaman 12 Eylül'de hayır diyeceğiz' ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, 'Halkın iktidarında yeni anayasa çıkaracağız. Önce, dokunulmazlıkları sona erdireceğiz. Anayasa değişikliği böyle olur. Anayasa değişikliği kendile güvenenlerin işidir. Hakk'a ve halka hesap verenlerin işidir anayasa değişikliği. Vatandaşı kandıracaksınız, gideceksiniz dokunulmazlıkların arkasına saklanacaksınız. Recep bey bu millet bu hapı yutmaz' şeklinde konuştu. 'Cebini değil, halkı düşünen bir başbakana ihtiyaç var'diyen Kılıçdaroğlu, 'Kemal Başbakan' sloganları üzerine, 'Başbakanlık için yetki bende değil, yetkiyi verirseniz, sizin için mücadele edeceğim. Çocuklarımız, geleceğimiz için, onurlu bir Türkiye için mücadele edeceğiz. . Bize oy versin vermesin, bütün yurttaşlarımıza eşit yaklaşacağız' ifadelerini
kullandı.
Türkiye'yi kimsenin önünde diz çökmeyen onurlu bir ülke yapacaklarını dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kendi ülkemizde huzurlu yaşamak istiyoruz. Refahı tabana yaymak istiyoruz. Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşamak istiyoruz' şeklinde konuştu.
Konuşmasının ardından Kütahyalılara karanfil dağıtan Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Zafer Meydanı'ndan ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com