Recep Tayyip Erdoğan'dan skandal ilana dair açıklama geldi!

Recep Tayyip Erdoğan'dan skandal ilana dair açıklama geldi!
RTE Üniversitesinin yayınladığı skandal ilanla alakalı polemikler sürerken, üniversite yönetiminden konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü, bir çok gazete ve internet sitelerinde yayınlanan skandal ilan haberlerine ilişkin açıklama RTE Üniversitesi'nden geldi. Aslında gözler Başbakan'a çevrilmiş ve ne cevap vereceği, daha doğrusu nasıl bir yaptırımda bulunacağı merak ediliyordu.

RTE Genel Sekreterlik Basın-Yayın, Halkla İlişkiler ve Enformasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “01.08.2013 tarihli Zaman Gazetesi’nde yayımlanan ilan metni ve basında yer alan haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:

"01.08.2013 tarihli Zaman Gazetesi’nde mevcut olan ilan metni Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının Doçentlik sınavına giren öğretim üyelerine ait rutin çalışma tablosundan ibarettir. 01.08.2013 tarihinde ilanı yapılacak resmi ilan metninin yerine, ilgili daire başkanlığının Doçentlik sınavına giren öğretim üyelerine ait rutin çalışma tablosunu içeren müsvedde çalışması, 30.07.2013 tarihinde elektronik ortamda sehven Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne gönderilmiş ve yayınlanmıştır. Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne elektronik ortamda gönderilen söz konusu çizelgenin herhangi bir resmi niteliği bulunmamaktadır. Rektörlüğümüzce konu ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır”.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemiz çeşitli birimlerine 2547 sayılı Kanun uyarınca öğretim üyesi alımı ile ilgili yapılması planlanan asıl ilan metni 01.08.2013 tarihli resmi yazı ekinde Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na gönderilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com