‘Recep Tayyip Erdoğan’ı sildiler

‘Recep Tayyip Erdoğan’ı sildiler
Dün akşam Başbakan Tayyip Erdoğan’ın adı bir dizide ilk kez geç geçecekti. Üstelik de öldürülmek üzere!

‘Deli Yürek‘, ‘Kurtlar Vadisi’ gibi ‘derin devlet’ merkezli televizyon dizilerinin yaratıcısı Osman Sınav’ın yeni dizisi ‘Kızılelma’nın dün akşam yayınlanan 7'inci bölümünün fragmanında, Türkiye’ye sızmış bir ’yapı’dan bahsediliyor ve Bu ‘yapı’nın tek hedefi gösteriliyordu: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek!

Türkiye’nin kamu yayıncılığı yapmakla görevlendirilen tek yayın kuruluşu TRT’de çarşamba akşamları ekrana gelen dizinin 7'nci bölümünde, MİT görevlisi ‘Murad’, MİT müsteşarıyla buluştı ve ‘derin sır’rı paylaştı.

Fragmanın sonunda ise ’asıl sahibi’ Arslanbek Sultanbekov’dan izinsiz olarak  sözleri Erdoğan’a uyarlanarak AKP seçim şarkıları arasında kullanılan ‘Dombıra’nın orijinal versiyonu çalınıyordu.

Ancak dün akşam yayınlanan bölümde, sadece ‘başbakan’ ifadesi kullanıldı. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ifadesi kullanılmadı.  

Dizinin yapımcısı Osman Sınav, geçtiğimiz günlerdeki bir söyleşisinde, AKP’ye yakın olduğu iddialarına ilişkin bir soruya, “Bu yakıştırmalar yersiz ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; bugünün Kızılelması’nı koyan Tayyip Erdoğan’dır. ‘2023 bölgesel güç Türkiye’, ‘2071'de dünya devleti Türkiye’ diyor. Bunlar birer Kızılelma’dır” yanıtını vermişti.

Kızılelma’yı MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da seyredip beğendiğini belirten Sınav, aynı söyleşide eşcinselliğe karşı ‘ideolojik’ bir karşı duruşu  olmasa da sevmediğini, ‘irrite’ olduğunu ifade etmişti. (MRK)
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com