Reçete Onay Sistemi Çöktü! İlaç Almak İmkansız Oldu

Reçete Onay Sistemi Çöktü! İlaç Almak İmkansız Oldu
Çalışmayan sistem nedeniyle hastalar ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyor. Buna acil hastalar da dahil...

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Sekreteri Özgür Özel, eczane provizyon sistemindeki aksaklığa ilişkin, ''Şu anda çalışmayan sistem nedeniyle hastalarımız ilaçlarını hiçbir eczaneden alamıyorlar. Ne yazık ki buna acil hastalar da dahil'' dedi.

Özel, yazılı açıklamasında, eczanelerde kullanılan ve reçete onay sistemi denilen ''Medula Provizyon Sistemi''nde pazartesi gününden bu yana aksaklıkların meydana geldiğini, şu an ise sistemin tamamen çöktüğünü bildirdi.

Çalışmayan sistem nedeniyle hastaların ilaçlarını hiçbir eczaneden alamadıklarını, buna acil hastaların da dahil olduğunu vurgulayan Özel, şunları kaydetti:

''Pazartesi gününden beri, sistemden zor da olsa onay almayı başarabilen eczacılar, hastalarına ilaç ve danışmanlık hizmetlerini verebiliyorlardı. Ancak ne yazık ki sistem tamamen çökmüş durumda. Eczacılar hastaların ilaçlarını temin edebilmek için sistemin düzelmesini bekliyorlar, iki gündür eczanelerinde sabahlıyorlar. Artık bu altyapı sorunlarını yaşamak ve hastalarımızın mağduriyetine tanık olmak istemiyoruz.

Ayrıca bu aksaklığın bizden kaynaklanmadığını her seferinde anlatmak yerine, hastalarımıza daha fazla danışmanlık hizmeti sunabileceğimiz bir çalışma ortamında mesleğimizi icra etmek istiyoruz. İlaçlarını alamayan ve haklı olarak kızgın olan hastalarımızın sorunun eczacılarından kaynaklanmadığını bilmelerini istiyor, yetkililerin, içinde acil hastalar da bulunan yüz binlerin ilaca erişimini ortadan kaldıran bu arızayı bir an önce düzeltmelerini bekliyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com