Reçeteli zirai ilaç satışı eğitimi

Reçeteli zirai ilaç satışı eğitimi
Kütahya'da, Tarım Kredi ve Pancar kooperatifleri ile Ziraat Odalarında çalışan ziraat mühendislerine, reçeteli zirai ilaç satışları ile ilgili eğitim verildiği bildirildi.

Tarım İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, üç gün süren eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara, reçete yazma yeterlilik belgesi verildiği belirtildi.
     Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca 12 Şubatta yayımlanan yönetmelik gereğince tüm bitki koruma ürünlerinin reçete ile satılıp kullandırılacağına belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
     ''İl Tarım ve İlçe Müdürlüğündeki teknik elemanları tarafından yazılan bitki koruma ürünleri reçeteleri, yapılan bu eğitim toplantılarından sonra serbest çalışan ziraat mühendisleri ile tüzel kişiliğe sahip kurum ve kuruluşlar ile reçete yazma yetki belgesi alan mühendisler tarafından da yazılabilecektir. Eğitimlerde, Bitki Koruma Şube Müdürlüğü teknik elemanları tarafından Bitki Koruma Ürünlerinin Reçeteli Satış Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik, reçeteli satışın faydaları, ilde görülen ekonomik öneme haiz hastalık, zararlı ve yabancı otlar, entegre mücadele, örtü altı sebzecilik, meyvecilik ve hububat alanlarında karşılaşılan sorunlar, zirai mücadele alet ve makineleri hakkında bilgiler verilmiştir. 60 kişinin katıldığı eğitim sonundaki sınavda başarılı olanlara yeterlilik belgesi verilmiştir.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com