RedHack belgelerine gözaltı

RedHack belgelerine gözaltı
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, açıklama yaptı.

Redhack dün resmi kaynaklara göre 51 kişinin hayatına mal olan Reyhanlı saldırılarıyla ilgili Jandarma İstihbarat Belgeleri'ni yayınlamıştı. Belgelere göre; Suriye’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı iddia edilen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer veriliyordu. Böylelikle MİT'in raporu doğrulanırken, hükümet yetkililerinin açıklamaları da yalanlanmış oldu.

AKP'Lİ ÇELİK AÇIKLADI

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dün RedHack'in Twitter üzerinde yayınladığı Reyhanlı saldırısıyla ilgili belgelere ilişkin olarak bir erin gözaltına alındığını açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gözaltına alınan erin belgelerin fotoğrafını cep telefonuyla çekip RedHack'e yolladığının tespit edildiğini söyledi.

Daha önce Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü hatta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitelerini hackleyen Redhack dün öğlen saatlerinde Twitter'dan ellerine Reyhanlı saldırılarıyla ilgili Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait bir takım gizli belgeler geçtiğini duyurmuştu.

REDHACK: BAKAN YANLIŞ BİLGİ VERDİ

Hüseyin Çelik’in açıklamasının ardından, Redhack twitter adresinden yaptığı açıklama ile Çelik’in verdiği bilginin eksik olduğunu vurguladı.


(MUK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com