RedHack tutuklusunun isyanı!..

RedHack tutuklusunun isyanı!..
3. yargı paketi kapsamında kurulan mahkeme, elinde dosya olmamasına rağmen RedHack davasının duruşma tarihini 45 gün sonraya atarak 26 Kasım'a verdi.
Tutuklulardan Duygu Kerimoğlu'nun babası, "İnsanların ezilmediği bir ülke arıyorum" dedi.
 
3. yargı paketi kapsamında yeni kurulan Ankara 13. Bölge Ağır Ceza Mahkemesi, “sıfır dosya” ile yola çıkmasına karşın 7 aydır tutuklu bulunan üç sanıklı RedHack davasını 45 gün sonraya atarak duruşma tarihini 26 Kasım olarak belirledi. Tutuklu üniversite öğrencisi Duygu Kerimoğlu’nun babası Adnan Kerimoğlu, kızının cezaevinde kendisine “Baba, başka ülkeye gidelim” teklifinde bulunduğunu belirterek “Şimdi gitmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. İnsanların ezilmediği bir ülke arıyorum” dedi.

Duygu Kerimoğlu’nun avukatı Yusuf Gözel, “Bu geç bir duruşma tarihi. Davanın sanıkları zaten 7 aydır tutuklu. Şimdi tutuklulukları 8.5 aya çıkacak. Tutukluluğa yaptığım itiraz da reddedildi” dedi. Duygu’nun sağlık durumunun kötü olduğunu belirten Gözel, “Romatizma hastası. 4 battaniye ile yatıyor ve sürekli üşüyor. Cezaevinin içi de soğuk. Sürekli revire gidiyor” diye konuştu. Hatay’da yaşayan Adnan Kerimoğlu ise hayatında karakol yüzü görmeyen kızının, 72 saat içinde Sincan Cezaevi’ne konulduğunu belirterek hâkimlere şöyle seslendi: “Resmen evimden kızımı kaçırarak götürdüler. Hâkimler, savcılar biraz empati kursun. Kendi çocuklarının evden alınıp götürülmesinin nasıl bir etki yaratacağını düşünsünler.” Kerimoğlu, şöyle konuştu: “Semt pazarında dahi polis izliyor. Halkın arasına çıkamıyoruz. İnsanlar, ‘Niye bizim çocuğumuzu almadılar da sizinkini aldılar’ diyor. Burada ülkeden kaçıracak kadar zulüm yapılıyor.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com