Redhack’den Barış Atay açıklaması

Redhack’den Barış Atay açıklaması
Redhack soruşturması dahilinde gözaltına alınan oyuncu Barış Atay ile ilgili Redhack grubundan çok sert açıklama geldi.

Gezi Parkı direnişine destek veren, olaylar sırasında ön saflarda yer alan ve Twitter’da ülke gündemindeki konularla ilgili yaptığı yorumlarla dikkat çeken oyuncu Barış Atay gözaltına alındı. Atay’ın hakkında Redhack’le bağlantılı olarak işlem yapıldı.

Arka Sıradakiler dizisindeki Saffet rolüyle ünlenen, son olarak Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı Hayat Devam ediyor dizisiyle ekranlara gelen oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alınması ile ilgili avukat Efkan Bolaç twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Avukat Efkan Bolaç, oyuncu Barış Atay’ın havaalanında gözaltına alınarak evinde arama yapıldığını ve Redhack’le bağlantılı olarak işlem yapıldığını ve Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğünü paylaştı. Sosyal medyada Barış Atay’ın gözaltına alınması büyük yankı uyandırdı. Atay için “#BarışAtayYalnızDeğildir” tag’i oluşturuldu.

REDHACK’TEN AÇIKLAMA

Redhack, Barış Atay’ın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Savaşa, adaletsizliklere, soyguna karşı onurlu duruş gösteren birini daha aldı kahpeliğin koruyucusu. Korkaklar #BarışAtayYalnızDeğildir. Bize ulaşamayınca çıldıran iktidar salyalarını akıtmaya devam ediyor. Alakası olmayanları almayı meslek edindiler. Eğer susarsan sıra sana gelecek, kudurdu bu itler. Haksızlığa boyun eğmeyenler yalnız bırakılmaz bu topraklarda Öfkemizi bileyenler; ne Barış Atay’ın nede diğer aldıklarınızın bizimle bir alakası yok. 14ümüzde yerimizde duruyoruz. Korkun bu halktan. İkinci bir Utku yaratıp ülkenin gündemini değiştirmekte usta olan AKahPe bekle bizi, sessizliğimiz gürültülüdür. Gezinin hıncını iktidar; sanatçı, devrimci, avukat, öğrenci avına devam ediyor. Susan dilsiz şeytandır”Efkan Bolaç, Twitter sayfasından Barış Atay’ın mesajını iletti. Bolaç, ” Barış Atay herkese selam söyledi. Ve destek messajlarınız için teşekkürlerini iletti” dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com