“Referandum paketinde iktidarın hazırladığı tuzaklar var”

“Referandum paketinde iktidarın hazırladığı tuzaklar var”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, "Bizler, 12 Eylül'de hesaplaşmayı bekliyoruz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, 'Bizler, 12 Eylül'de hesaplaşmayı bekliyoruz' dedi.
'Referandumda Hayır' kampanyası çerçevesinde partisinin Uşak İl Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Park'ta düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan Bölükbaşı, yaptığı açıklamada, demokratik açılımın referandumdan çıkacak sonuca bağlı olduğunu öne sürdü. AK Parti iktidarını eleştiren ve Başbakan'ın gizli gündemini değişiklik paketi ile halkı onaylatmaya çalıştığını iddia eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, “Anayasa değişiklik paketinde yoksulluk, terör, işsizlik ve yolsuzlukla mücadele yok. Pakette iktidarın kendisini yüce divandan korumak için hazırladığı tuzaklar var”dedi. 12 Eylül 2010 günü yapılacak referandumda parti olarak neden 'hayır' dediklerini anlatan Deniz Bölükbaşı toplantıya katılan sivil toplum örgütleri ve mahalle muhtarlarının sorularını da yanıtladı. Toplantıya MHP'li Kütahya Milletvekili Alim Işık, Afyonkarahisar Milletvekili Abdulkadir Akçan, İl Başkanı Metin Deniz Savaş, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, partililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. Başbakan Erdoğan'ın gözyaşı dökerek ülkücülerin oyunu almaya çalıştığını öne süren Deniz Bölükbaşı konuşmasında şunları söyledi; “Referandumdan 'evet' çıkarsa PKK açılımına devam edecekler. Bunu daha önce Başbakan katıldığı televizyon programlarında açıkça dile getirdi. Sayın Başbakan gözyaşı dökerek ülkücülerin oyunu almaya çalışıyor. Ancak bizler ülkücülerin Başbakan'a gerekli cevabı referandum sandığında vereceğine biliyoruz. Bizler 12 Eylül'de hesaplaşmayı bekliyoruz. Referanduma öyle güçlü bir 'hayır' demeliyiz ki, Barzani, Newyork, Washington ve Erivan bunu duymalı. Referandumun arkasında gizli amaçlar var. İktidar partisi Anayasa konusunda samimi değil. Amaç 12 Eylül darbesini yapanlarla hesaplaşmak değil. Bu paketin içinde tuzaklar var. İktidarın gizli planları var. Ancak işsizlik, yolsuzluk, terörle mücadele ve yoksulluk yok. İktidar bu paketle yüce divandan kurtulmayı hedefliyor. AK Parti hükümetinin yaptıkları yanlarına kar mı kalsın? Biz diyoruz ki yaptıkları yanlarına kar kalmasın. 12 Eylül'de değişiklik paketini 'hayır' diyerek ilk uyarıyı yapalım. Ardından da seçimlerde iktidardan indirerek yüce divan yolunu açalım. Bu nedenle 12 Eylül referandumunda biz halkımıza ülke sizin, karar sizin diyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com