Referandum Sürecini de Değerlendirdi!

Referandum Sürecini de Değerlendirdi!
Ertuğrul Günay açıklamalarda bulundu..

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, HABERTÜRK canlı yayınında Ece Üner'in sorularını yanıtladı. Solda referandum için 'Evet' diyenlerin de 'Hayır' diyenlerin de bulunduğunun anımsatılması üzerine Günay, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Solda hep darbeci gelenekle demokratik gelenek çarpışmıştır. Darbeci geleneğe bulaşmayan, gerçekten demokrasiyi içselleştirmiş çevrede bir kabul var: Evet. Darbe yöntemlerine karşı olmakla birlikte bunu içselleştirmiş olanlar da 'Hayır' diyor. Demokrasiyi içselleştirip içselleştirmemekle ilgili bir şey.

2010 dünyasında demokrasiyi içselleştirmeden solcu olunmaz. Onlar hayal dünyasında yaşayan arkadaşlarımız. Mussolini de geçmişte halkçıydı, nereye vardığını gördünüz. Bugünkü dünyada solculuk demokrat olmaktan başlıyor. Sonra onun üzerine koyarsınız. Kimi liberal demokrat, kimi sosyal demokrat olur... Demokrasi zemininde birleşmek lazım. Darbecilerin işine gelecek ittifaklarda bulunulması kabul edilemez."

Günay, piyanist Fazıl Say'ın son dönemdeki eleştirileri hakkında bir soru sorulması üzerine de "Bu arkadaşımızla ilgili hiçbir tartışmaya katılmam." dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com