"Referandum, Türkiye'nin Geleceğini Belirleyecek"

"Referandum, Türkiye'nin Geleceğini Belirleyecek"
MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, referanduma az bir kaldığını belirterek, oy kullanacak insanların gelecekleri için maddeleri iyi analiz ettikten sonra tercihlerini yapmları gerektiğini vurguladı. Kurnaz ayrıca MHP olarak hayır oyu kullanac

MHP Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, referanduma az bir kaldığını belirterek, oy kullanacak insanların gelecekleri için maddeleri iyi analiz ettikten sonra tercihlerini yapmları gerektiğini vurguladı. Kurnaz ayrıca MHP olarak hayır oyu kullanacaklarını da yineledi.
Kütahyalıların gereken analizleri yaptıktan sonra oy kullanmaları gerektiğine dikkat çeken Kurnaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Vatandaşlarımızın özellikle bilmesi gerekir ki bu referandum, Türkiye Cumhuriyeti'nin önündeki çok önemli bir yol ayırımıdır. Bu referandumda oy verip sesimizi duyurmak, hem kendimizin, hem de gelecek kuşakların hayat tarzını belirlemesi açısından çok önemlidir.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ve Anayasa Mahkemesi dahil olmak üzere ülkenin en yüksek adalet kurumlarının yetkileri hükümet tarafından tayin edilecek ve hükümete bağlı olacaklardır.
Böylece, Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek mahkemeleri hükümetin baskısı ve boyunduruğu altına girecektir. Oysaki yargının hükümetten bağımsız olması, adaletin tarafsız olabilmesi birinci şarttır.'
Oylamanın Türkiye'nin geleceğini ciddi oranda etkileyeceğini savunan Kurnaz, konuşmasında şunları kaydetti: 'Bu oylamanın esas hedefi, Türkiye Cumhuriyeti yargı organlarını ele geçirip hem halkı hükümete karşı çaresiz bırakmak, hem de temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldırmaktır. Anayasa değişikliği adı altında gizli bir gündemi uygulamaya çalışanlara hayır diyelim. Türkiye'nin demokratik cumhuriyetini yıkma çabalarına hayır diyelim.12 Eylül'de Referandum'da hayır diyelim.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com