''Referanduma birkaç gün kala BDP'liler 'evet' diyecektir''

''Referanduma birkaç gün kala BDP'liler 'evet' diyecektir''
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, referanduma birkaç gün kala BDP'lilerin ''evet'' diyeceğini ileri sürdü.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, referanduma birkaç gün kala BDP'lilerin ''evet'' diyeceğini ileri sürdü.
Simav ilçesinde, Belediye Düğün Salonunda vatandaşlara hitap eden Işık, ''dağdan inen terör örgütü mensuplarının Habur'da kurulan mahkemede affedilmesinin, siyasallaşan yargının ülkeyi getirdiği nokta olduğunu'' savundu.
Anayasa değişikliği yürürlüğe girerse siyasi yasaklı olan DTP milletvekillerinin yeniden TBMM'ye gireceğini ifade eden Işık, şöyle konuştu:
''Millete içi zehirli dışı tatlandırıcılı bir hap yutturulmak isteniyor. BDP'nin baştaki boykot kararı şu anda şartlı evet haline gelmiştir. Dikkat edin, referanduma birkaç gün kala BDP'liler 'evet' diyecektir. Çünkü istedikleri tavizler Başbakan tarafından kabul edilecektir. Bundan önceki anayasa değişiklikleri hiç bu kadar ülkeyi germedi. Başbakan hayatının son kumarını oynamaktadır. HSYK ve Anayasa Mahkemesinin yapısal değişiklikleri ile bu kurumları siyasallaştıracaktır. Başbakan, kendini ve yandaşlarını kurtarma telaşına düşmüştür. 12 Eylülcüleri yargılamaları zaman aşımından dolayı mümkün değildir. Bunu yanı sıra AKP iktidarı 28 Şubatçıları ve 27 Nisan e-muhtıracılarını ödüllendirmiştir. Sendikalar mevcuttan geriye gidecektir. Sendikalar üyelerinin haklarını bundan sonra arayamayacaktır. Başörtüsü konusunda AKP, anayasa değişikliği yanında bizim verdiğimiz kanun değişikliğini yapmamış ve sorunu çözememiştir. 'Hayır' çıkarsa AKP diye bir hükümet kalmayacaktır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com