"Referanduma 'EVET' Demeliyiz Çünkü..."

"Referanduma 'EVET' Demeliyiz Çünkü..."
AKP Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında Başbakan Erdoğan'nın 28 Temmuz Çarşamba günü Kütahya'ya geleceğini açıklayarak, Kütahya halkının referanduma niçin "evet" demeleri gerektiğine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında Başbakan Erdoğan'nın 28 Temmuz Çarşamba günü Kütahya'ya geleceğini açıklayarak, Kütahya halkının referanduma niçin 'evet' demeleri gerektiğine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Saraçoğlu, Türkiye'de Demokrasinin hukuk Devletinin, Adaletin, barışın, Millete hizmet etmenin çıtasını yükseltmek adına halkın hür iradesini ortaya koyacağı 12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirilecek Referandum sonucunda ortaya çıkacak neticeye yani milletin sandıkta söyleyeceği söz, vereceği kararın her şeyin üzerinde olduğunu vurgulayarak, sandıkta çıkan sonuca herkesinde saygı duyması gerekiğini ve karara uymaları gerektiğini dile getirdi.
Anayasa değişikliği paketine mecliste grubu bulunan partililerin kendi çıkarları nedeniyle karşı çıktıklarını belirten Saraçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Nerede ise Başta CHP ve MHP partileri olmak üzere hemen hemen tüm partilerin programlarında yer alan Anayasa değişikliğinin, mecliste görüşülürken ve şimdi üzülerek görüyoruz ki bir anda bu değişikliğe karşı çıkmaya başladılar. Bu süreç içerisinde çok ilginç şeyler yaşandı, 12 Eylül Mağduruyuz diyen Mhp lilerin 12 Eylül darbesini gerçekleştirenlerin yargılanmasının engellenmesi için büyük bir gayret sarf ettiklerini, parti kapatma mağduru olan Eski adı DTP nin şimdiki adı BDP nin bu yasanın çıkmasını istememesini, hep birlikte izledik. Milletvekillerine güvenemeyen CHP'nin yasa üzerinde oylamalar esnasında vekillerini genel salona sokmamalarını da tekrar şahit olduk.Referandumda Sanki tek bir yerden komut almış gibi bu referanduma hayır diyen bu Parti ve kuruluşları tekrar sizlere hatırlatmak istiyorum.Bdp, Chp, Pkk, Mhp, Yarsav. Buradan Tüm halkımıza şunu belirtmek istiyoruz ki aslında onların bu yasalara karşı çıkmasının tek sebebi var Demokrasiye, yani halkın yönetim üzerindeki etkisine, resmen karşı olmalarıdır. Bu Referandum Ak partinin Bir seçimi değildir, Bu Referandum Halkın kendisine olan kendisine vereceği bir oylamadır. Yüce Milletimiz Kendi Kaderini son sözü gene kendisi bu referandumla belirleyecektir' şeklinde açıklamlarda bulundu.
Halkın referanduma niçin evet demesi gereketiğini vurgulayan Saraçoğlu, bu referandum ile halkın huzura kavuşacağını iddia etti.
Halkın huzura kavuşmasnı istemeyen grupların referanduma karşı çıktıklarını savunan Saraçoğlu, Türk Milletinin bu tür oyunlara meydan vermemeleri gerekiğinin altını çizdi. Yürülükte bulunan anayasanın darbe anayasası olduğunu anımstan Saraçoğlu, darbe anayasası ile yeniliklerin yapılamayacağını savundu.
Halkın referanduma niçin evet demesi gerektiğini sıralayan Saraçoğlu konuşmasında şu maddeleri sıraladı:
'Bu Seçimde Terör olaylarına dur diyebilmek için evet diyoruz. Kadınlarımız, çocuklarımız, özürlü kardeşlerimiz, yaşlılarımız, Şehitlerimiz dul ve yetimlerin, gazilerimizin kısacası tüm dezavantajlı kesimlerin avantajlı konuma yükselmesine evet diyoruz.
Çocuk istismarının önüne geçmek için evet diyoruz. Fişlemenin tarihe geçmesi, tarihe karışması için evet diyoruz. Yurt dışına çıkış özgürlüğünün genişletilmesine evet diyoruz.
Vatandaşların mahkemeler dışında şikayetlerini iletecekleri bir kamu denetçiliği kurumunun kurulmasına evet diyoruz. 12 Eylül darbesini yapan darbecilerin hesap vermelerine zemin hazırlamak için evet diyoruz. Anayasa Mahkemesinin tıpkı gelişmiş ülkelerdeki gibi Çağdaş, Demokratik ve geniş katılımlı bir yapıya kavuşturulmasına evet diyoruz. Devlet içinde yerleşmiş olan çetelerden kurtulmak için evet diyoruz. Üstünlerin Hukukundan, Hukukun üstünlüğüne geçmeye evet diyiyoruz. Artık darbe yapanların ve yapmayı düşünenlerin Hesap verebilmeleri için evet diyoruz. Memurlara toplu sözleşme hakkı verilmesi için evet diyoruz.
Yeter Artık Karar Milletindir olması için evet diyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com