"Referanduma 'HAYIR' Diyeceğiz"

"Referanduma 'HAYIR' Diyeceğiz"
Kütahya Ülkü Ocakları yaptıkları yazılı açıklamda, 12 Eylül`de yapılacak referandumda `Hayır` tercihini kullanacaklarını açıkladı.

Kütahya Ülkü Ocakları yaptıkları yazılı açıklamda, 12 Eylül`de yapılacak referandumda `Hayır` tercihini kullanacaklarını açıkladı.
Kütahya Ülkü Ocakları'ndan yapılan yazılı açıklamada 12 Eylül`de yeni anayasa paketini kapsayan referandumla ilgili aldıkları ortak karar doğrultusunda hayır oyunu kullanacakalarını belirttiler. Yeni anayasa paketinin milletin önceliklerine cevap verilmediği belirtilen açıklamada başkalaları tarafından dayatılmış kararlar olduğu ve toplumun huzursuz, devletin gergin, anayasal kurumların kavgalı olduğu bir süreçte referanduma hayır diyeceklerini ifade ettiler.
Milletin yeni kutuplaşmaların içerisine girmemesi, mevcutların ise derinleşmemesi için `hayır` tercihini kullanacaklarını belirten Kütahya Ülkü Ocakları'nın yazılı açıklamasında şu açıklamalara yer verildi:
'Demokratik yöntemlerle olgunlaşmamış, farklı seslere kulak vermemişlerin hazırladığı tek taraflı anayasa paketi istemiyoruz.
Ülkemizi yıkıma, milletimizi bölünmeye götürecek, aşamalı oyunu bozmak için ağır istismarlara karşı milletimizi korumak, yeni çatışma alanlarının doğmasını önlemek için anayasa değişikliklerine ülkücüler `hayır` oyu verecektir. AKP, temelde Türkiye'yi 36 parçaya ayırmak niyetinde olan çalışmalarını; evet/hayır ölçeğinde milletimizi ikiye bölerek, yoğunlaştırmak istemekte ve böylece bu art niyetli projenin ilk basamağını gerçekleştirmeyi arzulamaktadır.
Türk milletinin milli ve manevi değerlerinin sarsılmaz kalesi olan Ülkü Ocakları, bu meselenin doğrudan muhatabı konumundadır. Dolayısıyla, Ülkü Ocakları böylesi hassas bir konuda sessiz kalmayacak, milletin birliği ve bütünlüğünden yana taraf olarak bu 'çözülme' plânına 'dur' diyecektir. Bundan ötürü, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan referandumda oyumuz da 'hayır' olacaktır.'Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com