Refiye’nin kocaman “kalbi”

Refiye’nin kocaman “kalbi”
Kalp krizinden ölen 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Refiye’nin organlarını bağışladığı ve bunu ailesine vasiyet olarak bildirdiği ortaya çıktı.

Turgutlu ilçesinde, evinde geçirdiği kalp krizi sonrası Turgutlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Refiye Karaarslan hayata gözlerini yumdu.
 
Refiye Karaarslan’ın daha önceden organlarını bağışladığı ve ailesine vasiyet olarak bunu bildirdiği belirtildi. Turgutlu Devlet Hastanesi doktorları bunun üzerine ailenin onayını aldı.
 
Refiye Karaarslan’ın organlarını almak üzere operasyona İstanbul Kartal Eğitim Hastanesi, Malatya İnönü Üniversitesi Hastanesi, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen doktorlar katıldı.
 
Yapılan açıklamada, Refiye Karaarslan’ın iki böbreğini, akciğerini ve karaciğerinin organ nakline uygun olduğu ifade edildi. Karaarslan’ın iki böbreğinin İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iki hastaya, akciğerinin İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, karaciğerinin ise Malatya’da bir hastaya nakledileceği ifade edildi.
 
Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik son sınıf öğrencisi Refiye Karaarslan’ın vefatı ailesinde, yakın arkadaşlarında ve ilçede derin üzüntüyle karşılandı. Yakın çevresi, Refiye Karaarslan için "hayat dolu biriydi" ifadesini kullandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com