Rektör Sait Çelik Meslek Yüksek Okullarını gezdi

Rektör Sait Çelik Meslek Yüksek Okullarını gezdi
Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik Meslek Yüksek Okullarını gezdi

“Öğrenci Personel Buluşması” toplantıları kapsamında ilçelerde bulunan meslek yüksek okullarını ziyaret eden Rektör Çelik, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle de bir araya geldi. İlçe protokolü ile yaptığı toplantılarda kendilerinden beklenenleri dinleyip üniversitenin gelişmesi için destek isteyen Rektör Prof. Dr. Sait çelik, “Sivaslı, Karahallı, Ulubey, Eşme ve Banaz Meslek Yüksek okullarımızda ara eleman yetiştiriyoruz. Bu nedenle gereken önemi veriyoruz ve açtığımız ve açmayı düşündüğümüz yeni programlar ile bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik ara eleman yetiştirmeye gayret gösteriyoruz” dedi.
Meslek Yüksekokullarının, bulunduğu bölgenin sosyo-kültürel ve ekonomik yapısında önemli katkı sağladığını belirten Rektör Çelik, özellikle akademisyenlerin ilçelerde rol model alındığını ifade ederek bölgelerin kalkınması gelişimi ve değişimi için ilçe meslek yüksekokullarının önemine vurgu yaptı.Bundan sonraki süreçte de bu tür ziyaretlerin devam edeceğini de anlatan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, “Öğrenci odaklı bir üniversite olarak gerek öğrencilerimizin gerek personelimizin sorunlarıyla yakinen ilgileniyoruz; bu sorunları ortadan kaldırmak için çözümler üretiyoruz. Teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitime de önem veriyoruz. Meslek yüksekokullarımızda üç dönem üniversitede bir dönem de işletmelerde eğitim öğretimin devam etmesi konusunda çalışma başlattık. 2012-2013 eğitim öğretim yılında işletme ve mobilya dekorasyon bölümlerinde pilot çalışma yapacağız” dedi.
Rektör Prof. Dr. Çelik ziyaretler sırasında Karahallı’da bulunan tarihi Clandıras Köprüsü, Ulubey Kanyonları ve Banaz Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulması düşünülen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için Hamam Boğazı mevkiinde de incelemelerde bulundu.(ERK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com