Rektörlükten skandal açıklama

Rektörlükten skandal açıklama
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü, kameralara yansıyan görüntülere rağmen büyük bir skandala imza atarak gerçek dışı bir açıklama yaptı.

Dün hem internet üzerinde hem de televizyon ekranlarında binlerce insan Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencilere yapılan sert saldırıya şahit olurken, üniversite rektörlüğü olaya ilişkin skandal bir açıklama yaptı.

Sandviçler hangi koşullarda hazırlandı bilinmiyormuş…
Üniversite rektörlüğü imzalı açıklamada öğrencilerin yemekhaneye gitmesine izin verilmemesinin nedeninin öğrencilerin hazırladığı sandviçlerin hangi koşullarda hazırlandığının bilinmemesi olduğu ileri sürülürken, kameralara yansıyan görüntülere rağmen şu skandal ifadelere açıklamada yer verildi:

Bunun üzerine, öğrenci grubu kamu görevlisi olan güvenlik görevlilerimize pervasızca (zıplayıp tekme atma da dahil) vurmaya başlamışlardır. Bu saldırı sırasında 7 güvenlik görevlilerimiz yaralanmış ve acil serviste tedaviye alınmıştır. Bu olay nedeniyle de, güvenlik görevlilerimiz ve olay çıkabileceği tahminiyle (bir grup öğrenci 11 Mart 2013 günü yemek boykotu yapacaklarını duyurduklarından ve Üniversitemizde yemek yemek isteyen öğrencilerimizi zorla boykota yönlendirebilecekleri düşünülerek) Üniversitemize davet edilen emniyet mensupları, güvenlik görevlilerine saldıran öğrencileri gözaltına almaya başlamış ve 5 öğrenci gözaltına alınmıştır. Gözaltına alma sırasında ise, Üniversitemizde hiç görmeyi istemediğimiz görüntüler ortaya çıkmıştır

Açıklamada dikkat çeken bir diğer unsur, üniversite rektörlüğünün öğrencilerin tepkilerini örgütlü ya da bireysel olarak dinlemek yerine öğrenci temsilcilerini dinlemeyi tercih edeceklerini açıkça belirtmesi oldu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com