Renault çıkan haberlere tepki gösterdi!

Renault çıkan haberlere tepki gösterdi!
Bugün çok sayıda internet sitesinde yer alan Fransa'ya yaptırım için bürokratların Renault marka araçlarının değiştirildiği haberi oldukça ses getirdi

Haberin medya organlarında yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan Renault firmanın Türkiye'deki satışları ve başarısına dikkat çekerek herhangi bir yaptırımın söz konusu olmadığına işaret etti.

İşte çıkan haberlerin ardından Renault'tan yapılan açıklama:

Renault Grubu (Renault ve Dacia), 2011 yılında 140 bin 827 adet araç satışı ile toplam pazarda birinciliği elde etti. Renault markası 2011 yılında 13. kez binek otomobil pazarı liderliğini devam ettirdi.

Renault Symbol binek otomobil pazarında en çok satılan model ünvanını 2011 yılında da korudu. Renault toplam pazarda % 13,8 pazar payı ile geçen yıla göre 1,3 puanlık artış ile pazar payını en fazla arttıran marka oldu.

SATIŞLAR ARTIŞ GÖSTERDİ
Hafif ticari araç pazarında Renault, 2011 yılında geçen yıla göre satışlarını %32 oranında arttırarak %9,28 pazar payı elde etti.

Türkiye, 2011 yılında uluslararası platformda, İtalya’yı geride bırakarak Renault Grubu’nun beşinci büyük pazarı oldu. İstanbul Boğaziçi Şube ise 11 bin 915 adetlik satış rakamı ile, global sıralamada Renault şubeleri arasında 1.liği elde etti. Dacia Duster Mart - Aralık 2011 döneminde SUV segmentinde lider oldu.

OTOMOBİL ÜRETİMİNDE LİDERLİĞİMİZİ SÜRDÜRDÜK
2011 yılında 330 bin 994 adet otomobil üretimiyle Türk Otomotiv Sanayisi toplam üretiminin dörtte birini otomobil üretiminin ise yarısından fazlasını gerçekleştiren Oyak Renault, otomobil üretiminde liderliğini 14. yılda da sürdürdü.

2011 yılında en çok ihracat yapan otomobil üreticisi de Oyak Renault Otomobil Fabrikaları oldu. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 225 bin 285 adet otomobil ve 105 bini aşan motor ihracatıyla Türk Otomotiv Sanayisinde bir kez daha liderliği elde ederek Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında yer almayı sürdürdü.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com