Ressam Aslı Özen'in sergisine büyük ilgi

Ressam Aslı Özen'in sergisine büyük ilgi
Ressam Aslı Özen'in resim sergisi, 29 Mart'a kadar gezilebilecek.

Özen, resimlerinde sosyal içerikli figüratif konuları mekan figür bağlantısı kurarak akrilik ve yağlı boya tekniği ile çalıştığını, yöresel doku olan keşan ve peştemalı kullandığını söyledi. Trabzon'da 1956 yılında doğan Özen, Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü'nü bitirdi. Lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde tamamladı. 1979 yılında Gaziantep'e atanan ve 21 yıl devlet okullarında çalıştıktan sonra emekli olan Özen, 11 yıldan beri Gaziantep Özel Sanko Okulları'nda resim öğretmenliği yapıyor.
Sanko Sanat Galerisi seçici kurul üyeliğini de üstlenen Özen, 5'i yabancı 15'i yurtiçinden olmak üzere 20 sanatçının katıldığı Uluslararası 1. Gaziantep Ressamlar Buluşmasını da koordine etti.
Yurtiçi ve yurtdışında Uluslararası 7 çalıştay, 1 sanat festivali, 1 bianel ve birçok sanat fuarına katılan Özen’in, yurtiçi ve yurt dışındaki müzelerde, sanat galerilerinde ve kişisel koleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır. Gaziantep'in tarihsel ve kültürel değerlerini de çalışan ve her türlü malzemeden küçük boy heykelcikler yapan Özen, çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürüyor.
Birincilik ödülü olan, 12 kişisel sergi açan, yurtiçi ve yurtdışında 100 dolayında karma sergiye katılan Özen, KPSD, BRHD ve Lebriz.com üyesidir.
Özen’in Sanko Park Alışveriş Merkezi 3. katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açtığı sergi, 29 Mart’a

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com