Ressam Kara, Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açacak

Ressam Kara, Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi Açacak
Ressam Ümit Kara, Sanko Sanat Galerisi’nde 8 Mart Cuma günü resim sergisi açacak

Ressam Ümit Kara, Sanko Sanat Galerisi’nde 8 Mart Cuma günü resim sergisi açacak. Sanatçı Kara’nın “Ağaçlarım ve Çiçeklerim” adlı sergisi, Gaziantepli sanatseverlerle buluşacak.
1952 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğan Kara, 1972 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi, 1985 yılında Gazi Eğitim Fakültesi’nde lisansını tamamladı. Adana Düziçi Öğretmen Okulu ve Ankara’da orta öğretim kurumlarında çalışan sanatçı, 1984 yılında Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’ne geçti. 1999 yılında emekli olarak, kendi atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam etti.
Sanatçı, resim çalışmalarının yanında Selçuklu dönemi ahşap işçiliğini araştırmakta ve Türk mobilya stilinin oluşması için örnekler çıkarıp sergilemektedir. Cami mimarisi ile de ilgilenen sanatçı, Ankara’da Hacı Dursun Erdemir Camisi’nin minber ve mihrabını yaptı.
Doğadan betimlediği konuları renk ve lekeyi ön plana alarak anlatan Ümit Kara, yurt içi ve yurt dışında 28 resim, 22 ahşap sergisi açtı. Yerli ve yabancı koleksiyonlarda eserleri bulunuyor.
Kara’nın, 8 Mart Cuma günü saat 17.30’da Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 22 Mart’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com