Ressamlar Uşak'ın tarihi dokusunu resmetti

Ressamlar Uşak'ın tarihi dokusunu resmetti
Uşak Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında farklı illerden 10 ressamın hazırladığı eserler düzenlenen sergi ile sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Uşak Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında farklı illerden 10 ressamın hazırladığı eserler düzenlenen sergi ile sanat severlerin beğenisine sunuldu.
Atatürk Kültür Merkezi'nde açılan ve 10 ressamın bir hafta boyunca kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini içeren yağlı boya, sulu boya ve kara kalem çalışmalarından oluşan sergi yoğun ilgi gördü. Uşak Belediyesi tarafından hazırlanan 'Uşak'ın Tarihi Dokusunun Resmedilmesi' projesi kapsamında kente gelen farklı illerden 10 ressam bir hafta boyunca kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini resmetti. Proje sonunda hazırlanan sergide 10 ressamın toplam 47 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi açılışına Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Gür, Karahallı Belediye Başkanı Nihat Süzek, İl Defterdarı Abdullah Kırım ve çok sayıda davetli katıldı. Sergide ressamlar tarafından hazırlanan eserler arasında kent merkezindeki tarihi Uşak evlerinin yanı sıra Karahallı'daki tarihi Clandras Köprüsü ve Ulubey Kanyonları gibi çok sayıda tarihi yapı yer alıyor.
Sergide Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Gür, 10 ressama çalışmalarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Türkiye'nin değişik illerinden gelen TİMYA Sanat Topluluğu üyesi 10 ressamın bir hafta süren çalışma sonunda ortaya çıkan eserleri kaynakça olarak kullanacaklarını ifade eden Muhammet Gür, “Ressamlar Uşak'ın merkez ve ilçelerini gezerek tarihi yapıları ve kültürel güzellikleri resmetti. Bu anlamlı projeye Uşak evlerini çizerek başlayan ressamlar; cirit sporu, Kent Meydanı, Tarihi Gar ve Dokur evi gibi güzellikleri de tuvallerine taşıdı”dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com