Restorandan tahliye edilen kiracı öyle bir şey yaptı ki...

Restorandan tahliye edilen kiracı öyle bir şey yaptı ki...
Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, Murat Ergenç'in villası ve altındaki restoranı, tahliye ettirdiği kiracısı Mahmut A. tarafından kepçeyle yıktırıldı.

Ergenç'in şikayeti üzerine gözaltına alınan Mahmut A. ve kepçe operatörü Taner D. sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İzmir'de yaşayan Murat Ergenç, 10 yıl önce Kadınlar Plajı'ndaki denize sıfır villasının alt katındaki Sea Garden Restoran'ı Mahmut A.'ya kiraya verdi.

Ergenç, restoranı daha yüksek bir bedelle üçüncü kişilere kiraladığını, su, elektrik, işgaliye gibi ödemelerini de düzenli olarak yapmadığını ileri sürdüğü Mahmut A.'yı geçen ağustos ayında, biri Kuşadası ve İzmir'de iki ayrı mahkemenin kararıyla tahliye ettirdi.

Murat Ergenç, tahliyenin ardından dükkanını 20 gün önce Şerafettin Dural'a kiraya verdi. Dükkanın başka birine kiraladığını öğrenen Mahmut A., ev sahibinden intikamını kötü aldı. Mahmut A., bir hafriyat şirketinden kiraladığı kepçe ile Ergenç'in villasını ve restoranı, tadilat yapan yeni kiracı ve ustaları dışarı çıkardıktan sonra yıktırdı.

Komşularının haber vermesi üzerine olayı öğrenen Ergenç, Kadınlar Denizi Polis Merkezi'ne telefon edip, şikayetçi oldu. Ergenç, avukatlarını da bu iş için görevlendirdi. Şikayet üzerine olay yerine giden polis, kullanılmaz hale gelen binadaki yıkımı durdurdu. Polis, Mahmut A. ile kepçeyi kullanan hafriyat şirketinin sahibi Taner D.'yi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen iki şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Tahliye ettiği kiracısının ödemediği toplam 50 bin TL elektrik, su, işgaliye faturası borcu olduğunu ileri süren Murat Ergenç, "Bu orman kanunu. Filmlerdeki gibi, inanılmaz bir şey. Mantığım almıyor. Bu cesareti nasıl kendilerinde buluyorlar. Mahmut A., bunu yapacağını söylüyordu. Ama gerçekleştireceği aklımın ucundan bile geçmezdi. İnşaat firması nasıl hiçbir evrak, yıkım kararı olmadan, içinde eşyalar olan binayı yıkabiliyor? Evinizin anahtarı kaybolduğunda bile çilingir emin değilse kapıyı açmıyor veya polise bildiriyor. Bu nasıl bir cesaret. Şoktayım. Evde büyük zarar var" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com