REUS Ticaret Odası ETO'yu ziyaret etti

REUS Ticaret Odası ETO'yu ziyaret etti
İspanya'nın Reus Ticaret Odası Eskişehir Ticaret Odası'nı (ETO) ziyaret etti.

İspanya'nın Reus Ticaret Odası Eskişehir Ticaret Odası'nı (ETO) ziyaret etti.
Eskişehir Ticaret Odası’nın yürüttüğü “Gıda Sektöründe İzlenebilirliğe Uyum ve KOBİ’lerin Farkındalığının Artırılması” projesinin ortağı olan İspanya’nın Reus Ticaret Odası, Eskişehir’de seminer ve eğitimlere katılarak, gıda üretimi yapan şirketler ve tarım alanlarda incelemelerde bulundu.
Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyalogu-II “Balıkçılık ve Tarım Hibe Programı” kapsamında ilk olarak ETO'yu ziyaret eden Reus Ticaret Odası, şehir ekonomisi ve potansiyelleri hakkında bilgi aldı. Toplantıda, ETO Yönetim Kurulu, Reus Ticaret Odası’nın Uluslararası Komisyon Başkanı Antonio Pont Soriano, Müdür Xavier Llucia Sabarich ile gıda, tarım ve dış ticaret uzmanları, Aragon Exterior Kalkınma Ajansı yetkilileri yer aldı.

Toplantıda konuşan Reus Ticaret Odası Uluslararası Komisyon Başkanı Soriano, İspanya’da Barselona’dan sonra en köklü Ticaret Odası olduklarını belirterek, bu noktada ETO ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydetti. İspanya ekonomisi hakkında da bilgi veren Soriano, gerek yolların kesişme noktası olması, gerekse potansiyelleri bakımından iki şehrin çok ortak yönü olduğuna dikkat çekti. Heyet, 5 gün süren temaslar sırasında gıda alanında düzenlenen seminerler ve toplantılara katılarak, şehrimizde gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketler ve ilçelerimizdeki tarımsal alanlarda incelemelerde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com