Reyhanlı faciasının sorumlusu bulundu

Reyhanlı faciasının sorumlusu bulundu
Bu gerçek Başbakan’ın bugüne kadar ESED yanlısı diye CHP ‘ye yaptığı ve halen devam ettirdiği suçlamaları havada bırakmaz mı ?

SANSURSUZHABER.COM Günlerdir  istihbarat örgütleri dışında ilgili ilgisiz herkes harıl harıl Reyhanlı faciasının sorumluları arar ve çeşitli komplo teorileri üretirken Başbakanımız  anında   sorumluyu buldu.
 
Aslında Amerika’ya gitmese bu işi daha çabuk çözerdi ama giderilecek özlemler Reyhanlı’dan daha önemli olduğu için olayın çözümü   biraz gecikti.
 
Dün  partisinin yerel teşkilat mensuplarına  hitap ederken  “Reyhanlı’daki olayın içine karışanların ,bunları alıp ESED’e götürdüklerine dair belgeler artık elimizde. İş bu noktaya geldi, sen neyi konuşuyorsun ? “  dedi. Salon her zamanki gibi alkıştan inledi.
 
Bu başkanlarını  hayran hayran seyreden ve  sesin yükseldiği anlarda alkışlayan kişiler illerine, ilçelerine  gittiklerinde  sağda solda “ Meğerse işin arkasında CHP varmış.” diyerek bu söylentiyi suya atılan  taş gibi dalga dalga tüm ülke sathına yayacaktır. Başbakan sık sık “ Çamur at izi kalsın .”  demez mi ?
 
Peki  ayni belgelere günlerdir sahip olan ve her kademedeki suçluyu bildiğini söyleyen İç İşleri Bakanı bugüne kadar neden böyle bir açıklamada bulunmadı. Bunun tek bir nedeni olabilir. Her konuyu uzmanlarından daha iyi bilen Başbakan elbette cinayet ve benzeri  olaylarIn sırlarını çözme konusunda da  Agatha Christie’nin ünlü  dedektifi Hercule Poirot’ya pabucu ters giydirecektir.
 
Yalnız bir husus dikkatimi çekiyor. CHP ‘lileri ESED ’e götüren bu kişiler herhalde Şam’da  taksi şoförlüğü yapmıyorlar.Görüşmeyi sağladıklarına göre bunların  randevu alacak kadar  ESAD’a yakın olmaları gerekir.
 
Ama bu gerçek Başbakan’ın bugüne kadar ESED yanlısı diye CHP ‘ye yaptığı ve halen devam ettirdiği suçlamaları havada bırakmaz mı ? Öyle ya bir ülkenin ana muhalefet partisi destekçisi olduğu kişiden randevu bile alamıyor araya aracılar sokuyor.
 
Eldeki bilginin ne olduğunu bilmiyorum. Ama Başbakan’ın bu işteki mantığı bana biraz Temel’in akvaryumu olmadığı için arkadaşı Dursun’u eşcinsellikle  itham ettiği fıkrayı hatırlatıyor.
 
Bu satırları yazdığım anda saat 10.44 idi. Salona giderek televizyondan haber kanallarına baktım. Henüz  Başbakan’ın  Reyhanlı ziyaretine ilişkin bir haber yoktu..
 
Gerçek suçluyu bulduktan ve Reyhanlıların kalplerine soğuk su serptikten sonra yapacağı bu ziyarette tüm ilçe halkının Başbakan’ı “ Bu ülke seninle gurur duyuyor.”   tezahüratı içinde  karşılamaları gerekir. Bakalım göreceğiz .
 
Ayrıca KILIÇDAROĞLU olayın hemen ertesinde ilçeyi ziyaretinde halkın arasında dolaşmıştı. Bugün Başbakan’ın ayni yere kaç bin polisle gideceğini de doğrusu merak etmiyor değilim.    

Evrensel ERDOĞAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com